Buradasınız
Home > Güncel > BMW’den M Performans Hareketi

BMW’den M Performans Hareketi

2012 ilkbaharında BMW M GmbH, özellikle sportif bir sürüş deneyimi arzu eden ancak bir yandan da BMW modellerinin konforundan ve kullanışlılığından vazgeçmek istemeyen sürücüler için yeni bir ürün yelpazesi tanıtacak.

BMW M Performans Otomobilleri, belirgin oranda geliştirilmiş çeviklik ve olağanüstü yol hassasiyetine ek olarak duygusal çekicilik içeren tasarımlarıyla seçkin motor çeşitleri sunuyor. Motor çıkış gücü, güç aktarımı, yürüyen aksam teknolojisi ve aerodinamik dengenin uyumlu etkileşimi, günlük kullanımda ve ötesinde bilindik M genlerini etkileyici bir şekilde ortaya koyuyor. BMW M Performans Otomobilleri’nin halka açık ilk tanıtımı, 8 ile 18 Mart tarihleri arasında gerçekleştirilecek olan Uluslararası Cenevre Otomobil Fuarı’nda yapılacak.

BMW M Performans Otomobilleri, rakiplerinin hiçbirinin sahip olmadığı tümüyle yani bir model kategorisini temsil ediyor. Yalnızca yüksek performanslı BMW M GmbH spor otomobilleri, ilham veren sürüş dinamiklerine odaklanan genel bir konseptin gerçeğe dönüşmüş hali. BMW M GmbH Başkanı Dr. Friedrich Nitschke, “Çabalarımızı, daha fazla duygusallık ve daha fazla performans isteyen ancak otomobillerinin günlük kullanımdaki rahatlığından vazgeçmek istemeyen müşterilere yönlendiriyoruz,” dedi. Nitschke, “hem benzinli hem de dizel motor çeşitlilerinin yanı sıra geniş bir model serisini içeren bir yelpaze” ifadesini kullanarak yeni ürün yelpazesine yapılacak diğer eklentiler için yapılan planları duyurdu. Ayrıca, akıllı dört çeker sistem BMW xDrive’ın, BMW M Performans Otomobilleri’nde önemli bir rol oynayacağını da sözlerine ekledi.

BMW M GmbH’nin, premium kompakt segmentine attığı ilk adımı simgeleyen BMW 1 Serisi M Coupe’nin ardından, BMW M5’in lansmanı da geçtiğimiz yıl gerçekleşti. Yakın zamanda sunulacak olan BMW M Performans Otomobilleri’nin yansıra diğer pek çok model ile birlikte BMW M6’nın dünya prömiyeri de 2012 yılında yapılacak.

Nitschke “BMW M Performans Otomobilleri’nde, BMW M GmbH’nin uzmanlığı tümüyle kullanıldı,” dedi. BMW Group alt kuruluşu, olağanüstü motor gücünü mükemmel dinamiklere dönüştürmek söz konusu olduğunda uzun yıllara dayanan motor sporları deneyimine sahip. Geliştirme alanındaki bu uzmanlık, farklı karakterleri ile BMW M Performans Otomobilleri’ne de yansıyor.

Yeni ürün kategorisindeki modeller, 1980 yılında tanıtılan ve ekstra gücü, hassasiyetle ayarlanmış yürüyen aksam teknolojisi ve şık bir şekilde modifiye edilmiş tasarımıyla performans odaklı müşterilerin kalbini kazanan BMW M535i’nin izinden gidiyor. BMW 5 Serisi’ne taze bir eklenti olan Sedan, 1987 yılına kadar iki model nesli ile BMW M5 ile birlikte yelpazenin son derece başarılı bir üyesi olarak kaldı. Nitschke son olarak “BMW M Performans Otomobilleri ile amacımız bu geleneği sürdürmek,” ifadesini kullandı.

Önder Canözer
1990 yılından bu yana dergi sektöründe her kademede görevlerde bulunan Önder Canözer, 2000 yılında Türkiye'de dijital otomobil yayıncılığını Mynet çatısı altında başlatmıştır. 2010 yılında kurduğu ve bugün Medicon Grup adını alan Medicon Yayıncılık ile Carmedya'yı hayata geçirmiş olan Canözer, bugüne kadar iki binden fazla aracın incelemesini gerçekleştirmiştir.

    Benzer yazılar

    Yukarı