Buradasınız
Home > Güncel > BMW’den Kültür Hareketi

BMW’den Kültür Hareketi

BM Genel Sekreterinin başlattığı bir girişim olan Medeniyetler İttifakı, daha önce benzerine rastlanmamış bir özel sektör ortaklığı kapsamında “kültürlerarası yenilik ödülü” için BMW GROUP ile bir araya geliyor. Ödülün adı: ”Medeniyetler İttifakı desteği ile Birleşmiş Milletler himayesinde BMW Group Kültürlerarası Yenilik Ödülü”.  

Senede bir verilen bu ödül, farklı toplum ve kültürler arasındaki çok kültürlü anlayışı geliştiren ileri derecede yenilikçi girişimleri belirleyecek. Ödülü alacak olan girişimler için bu, para ödülü kazanmanın yanı sıra Medeniyetler İttifakı’ndan, BMW Group’tan ve onun sahip olduğu etkili sivil toplum, kurum, devlet, medya ve vakıf ortaklıklarından destek almak anlamına da gelecek. Özel yardım, her projenin kendine özgü ihtiyaçlarına bağlı olarak sağlanacak.

Medeniyetler İttifakı ve BMW Group, gelişmekte olan kültürlerarası girişimlere destek sağlayarak, bir yandan bu alandaki yenilikleri teşvik etmeyi, diğer yandan da kazananlara projelerini genişletmeleri için yardım ederek onları daha etkili hale getirip yararlı olabilecekleri diğer ortamlara uyarlamayı hedefliyor.

Hem BMW Group, hem de Medeniyetler İttifakı, yıllardır dünya çapında pek çok kültürlerarası projeyi destekliyor. Kurumlar bu yeni girişimde de bu alanda sahip oldukları tecrübelerden destek alıyor. Yeni ödül, bu geçmiş çalışmaların üzerine inşa ediliyor.

Kültürlerarası anlayış alanında verilecek bu ilk ödül için en yenilikçi on girişimci, Kasım 2011’de, Katar’ın başkenti Doha’da düzenlenecek olan Dördüncü Yıllık UNAOC (Birleşmiş Milletler Medeniyetler İttifakı) Forumu sırasında gerçekleşecek seremonide seçilecek.  Başvuru formları http://www.unaoc.org/unaoc-bmwgroupaward/ adreslerinden indirilebilir. Formlar en geç 16 Ekim 2011 tarihine kadar gönderilmeli.

Önder Canözer
1990 yılından bu yana dergi sektöründe her kademede görevlerde bulunan Önder Canözer, 2000 yılında Türkiye'de dijital otomobil yayıncılığını Mynet çatısı altında başlatmıştır. 2010 yılında kurduğu ve bugün Medicon Grup adını alan Medicon Yayıncılık ile Carmedya'yı hayata geçirmiş olan Canözer, bugüne kadar iki binden fazla aracın incelemesini gerçekleştirmiştir.

    Benzer yazılar

    Yukarı