Buradasınız
Home > Haberler > BMW > BMW Solid Power ile anlaştı

BMW Solid Power ile anlaştı

BMW Solid State Batteries

CARMEDYA.COM – BMW, yeni nesil solid-state pil teknolojisi geliştirmek için ABD pil şirketi Solid Power ile ortaklık kurdu. Haber gündeme bomba gibi düştü.

BMW Solid State Batteries

Reuters , iki şirketin kat hal pil teknolojisini yüksek performanslı elektrikli araçlarda kullanıma uygun olduğu noktaya getirmeye çalıştıklarını bildirdiler. Birçok uzman, katı hal pillerin önümüzdeki on yılın sonunda lityum-iyon pil hücrelerinin yerini alabileceğine inanıyor. Katı hal pillerin sunduğu avantajlar, daha düşük maliyet, daha geniş menzil ve önemli ölçüde daha hızlı şarj süreleri olarak sıralanıyor. Adından da anlaşılacağı üzere, katı hal piller , mevcut lityum-iyon pillerde olduğu gibi, sıvı veya jel formunda bir elektrolitten ziyade sağlam ve iletken bir malzemeye sahiptir.

BMW 2026 yılında üretim yaptığı araçlarında bunları kullanarak avantaj sağlayacak. Toyota ve Porsche dahil birçok otomobil üreticisi de katı hal piller üzerinde araştırma yapıyor.

Kübra Yeşilkaya
2014 yılında lisede, Grafik Tasarım ve Fotoğrafçılık bölümünü bitirmişdir. 2016 yılında SAÜ MYO Üniversitesinden, Habercilik ve Gazetecilik den mezun olmuştur. Ayrıca AÖF – Medya ve İletişim bölümünde eğitimine devam etmektedir. 2014 den 2016 yılları sonuna kadar Kampüshaber gazetesinde Grafikerlik ve muhabirlik, aynı zamanda Hürriyet aile sitesinde editör yardımcılığı yapmıştır. Kısa bir süre M&T Reklam şirketinde grafik tasarımcı olarak yer almıştır. 2017 yılında Anadolu Yaşam Sağlık Tesislerinde Sosyal Medya Uzman yardımcılığı ve grafikerlik yapan Kübra Yeşilkaya, 2017 yılı sonunda bugün Medicon Grup da yeni görevine devam etmektedir.

    Benzer yazılar

    Yukarı