Buradasınız
Home > Güncel > BMW i3 İstanbul Yollarında

BMW i3 İstanbul Yollarında

Borusan Otomotiv, 2014 yılında ülkemizde satışa sunucağı doğuştan elektrikli BMW i3’ün ön tanıtım etkinliklerini 29 Kasım – 8 Aralık tarihleri arasında İstanbul’da düzenliyor. Hem potansiyel müşterilere hem de kamuoyuna BMW i markası ve BMW i3’ü şimdiden, daha yakından tanıtmak isteyen Borusan Otomotiv, Kanyon AVM önünde kurulan BMW i Teknoloji Üssü ile boy gösteriyor. BMW i Teknoloji Üssü’nü ziyaret eden otomobil severler, hem BMW i markasının genlerini oluşturan çevreci teknoloji ve geri dönüştürülebilir unsurlar hakkında detaylı bilgi sahibi olurken, BMW i3’ü yakından inceleme fırsatı bulabilecekler.

Borusan Otomotiv tarafından düzenlenen ön tanıtım etkinlikleri kapsamında ülkemize getirilen BMW i3 modeli, geçtiğimiz günlerde başlayan seri üretiminin ardından bazı Avrupa ülkelerinde kademeli olarak ilk müşterilerine teslim edilmeye başlanmış olmasıyla da dikkat çekiyor.

Global anlamda şimdiden 100 binden fazla kişinin test sürüşü için başvurduğu ve tasarım olarak BMW markasının karakteristik stil özelliklerini taşıyan çizgilere sahip BMW i3, aynı zamanda cesur geometrik hatlarıyla da kendini belli ediyor. 170 HP güç ve 250 Nm tork üreten elektrik motoruyla 0-100 km/s hızlamasını 7.2 sn’de tamamlayan BMW i3, iki farklı menzile olanak sağlayan teknolojik alt yapısıyla da ön plana çıkıyor.

Önder Canözer
1990 yılından bu yana dergi sektöründe her kademede görevlerde bulunan Önder Canözer, 2000 yılında Türkiye'de dijital otomobil yayıncılığını Mynet çatısı altında başlatmıştır. 2010 yılında kurduğu ve bugün Medicon Grup adını alan Medicon Yayıncılık ile Carmedya'yı hayata geçirmiş olan Canözer, bugüne kadar iki binden fazla aracın incelemesini gerçekleştirmiştir.

    Benzer yazılar

    Yukarı