Buradasınız
Home > Güncel > BMW, 2002 Turbo’nun Anısını Canlı Tutuyor

BMW, 2002 Turbo’nun Anısını Canlı Tutuyor

Villa d’Este bu yıl da BMW’nin büyük gösterisine sahne olacak. Alman markanın geçmişe damga vuran modellerini andığı Hommage konseptleri 2016 yılında da 2002 Hommage ile devam ediyor.

İsminden de anlaşılacağı gibi 2002 Turbo’nun anısına tasarlanan otomobilin far çerçeveleri, aracın 50. yaşının kutlanması nedeniyle altın renkli. Öne doğru çıkıntı yapan ön tampon, geniş böbrekler ve geniş ön çamurluklara bağlanan hava yönlendirme kanalları, önden bakıldığında farklı bir duruş sergilemiş.

Yandan bakıldığında aracı boydan boya çeviren karbon fiber şerit, şık aynalar, 20 inç çaplı jantlar, altın renkli kaliperler, gizlenmiş kapı kolları ve alt bölümü girintili bir yapıya sahip kapılar gözlerden kaçmazken arka bölümde, ucu spoiler şeklinde kıvrılmış bagaj kapağı, LED stoplar, karbon fiber difüzör, dörtlü egzoz çıkışları ve klasik 2002 Turbo’da olduğu gibi plakanın sağına yerleştirilen marka logosu hoş dokunuşlar olarak görülebilir.

Teknik detayları henüz açıklanmayan otomobilin turbo beslemeye sahip olduğu kesin olsa da motor özellikleri henüz belli değil. Bununla birlikte aracın M2 temelleri üzerine geliştirilmiş olması, 3 litre hacimli, 6 silindirli üniteye sahip olma olasılığını güçlendiriyor.

Önder Canözer
1990 yılından bu yana dergi sektöründe her kademede görevlerde bulunan Önder Canözer, 2000 yılında Türkiye'de dijital otomobil yayıncılığını Mynet çatısı altında başlatmıştır. 2010 yılında kurduğu ve bugün Medicon Grup adını alan Medicon Yayıncılık ile Carmedya'yı hayata geçirmiş olan Canözer, bugüne kadar iki binden fazla aracın incelemesini gerçekleştirmiştir.

    Benzer yazılar

    Yukarı