Buradasınız
Home > Güncel > Biter Milli Sporcu Oldu

Biter Milli Sporcu Oldu

Borusan Otomotiv Motorsport pilotu Aytaç Biter, 2010 sezonunda Avrupa Binek Otomobiller Kupası ETCC’de katıldığı yarışların ardından milli sporcu olmaya hak kazandı.  Milli sporcu belgesini 21 Ocak 2011 tarihinde Türkiye Otomobil Sporları Federasyonu (TOSFED) Spor Kurulu Başkanı Sayın Metin Çeker’den aldı.

Borusan Otomotiv Motorsport’un diğer pilotu İbrahim Okyay, Dünya Binek Otomobiller Şampiyonası WTCC’de yarışmış ve 2009 sezonu sonunda, milli sporcu olmuştu. Borusan Otomotiv Motorsport, Avrupa Binek Otomobiller Kupas’ını 2010 sezonunda da İbrahim Okyay ile takip etti.

ETCC’de İbrahim Okyay’a eşlik eden Aytaç Biter,3. kez üst üste Türkiye Pist Super 2000 şampiyonluğunu ilan ettikten sonra 2010 sezonunu başarı ile kapattı ve Milli Sporcu belgesi alan Türkiye’deki 3. pist pilotu oldu.

Aytaç Biter; “Bu sene Türkiye Pist Şampiyonası’nda matematiksel olarak Süper 2000 şampiyonluğunu kesinleştirdikten sonra yurt dışı yarışlarında takım arkadaşım İbrahim Okyay’a eşlik ettim. Güzel başarılar elde ettiğimiz gibi, ülkemizi yurt dışında temsil etmiş olmanın gururunu yaşadık. Bunun sonucunda Milli Sporcu olmak büyük bir onur kaynağı oldu. Bizlere bu hakkı tanıyan T.C. Başbakanlık Gençlik ve Spor Genel Müdürlüğü ve Türkiye Otomobil Sporları Federasyonu yetkililerine teşekkür ederim..” dedi ve ekledi;

“Borusan Otomotiv Motorsport kurulduğu günden bu yana vizyon olarak ülkemizin yurt dışında temsiline büyük önem vermiş, gerek WTCC, gerek ETCC şampiyonalarında start alarak bunu ortaya koymuştur. 2011 sezonunda da artık milli sporcuları barındıran bir takım olarak misyonumuzu devam ettirmeyi planlıyoruz.”

Önder Canözer
1990 yılından bu yana dergi sektöründe her kademede görevlerde bulunan Önder Canözer, 2000 yılında Türkiye'de dijital otomobil yayıncılığını Mynet çatısı altında başlatmıştır. 2010 yılında kurduğu ve bugün Medicon Grup adını alan Medicon Yayıncılık ile Carmedya'yı hayata geçirmiş olan Canözer, bugüne kadar iki binden fazla aracın incelemesini gerçekleştirmiştir.

    Benzer yazılar

    Yukarı