Buradasınız
Home > Güncel > BBR Mazda MX-5’i Güçlendirdi

BBR Mazda MX-5’i Güçlendirdi

CARMEDYA.COM – Mazda’nın küçük roadster modeli hakkında konuşulduğunda aklımıza gelen ilk modifikasyon firmalarından olan BBR bu otomobilin yeni nesil seçenekleri için de güçlendirme kitleri hazırlamaya başladı.

Otomobilin görünümünde değişiklik yapmayan firma bagaj kapağı üzerine karbon fiber spoiler eklerken 17 inç çaplı jantları da daha hafif seçeneklerle değiştirmiş. Egzoz ve süspansiyon sistemleri elden geçirilirken fren sistemi güçlendirilmiş.

2 litre hacimli motorla donatılan MX-5 için sunulan Super 200 kitiyle birlikte atmosferik emişli üniteden 215 beygir güç, 248 Nm tork elde edilirken 0’dan 100 km/s sürate ulaşma süresi 5.7 saniyeye inmiş.

Önder Canözer
1990 yılından bu yana dergi sektöründe her kademede görevlerde bulunan Önder Canözer, 2000 yılında Türkiye'de dijital otomobil yayıncılığını Mynet çatısı altında başlatmıştır. 2010 yılında kurduğu ve bugün Medicon Grup adını alan Medicon Yayıncılık ile Carmedya'yı hayata geçirmiş olan Canözer, bugüne kadar iki binden fazla aracın incelemesini gerçekleştirmiştir.

    Benzer yazılar

    Yukarı