Buradasınız
Home > Güncel > Bayraktar Grubu Bursa İle Büyümeyi Sürdürüyor

Bayraktar Grubu Bursa İle Büyümeyi Sürdürüyor

Otomotiv sektörünün nabzının attığı Bursa ile güçlü bir bağı olan Bayraktar Grubu, otomotiv perakendesi alanındaki yatırımlarla bu bağı daha da güçlendiriyor. Grubun perakende yatırımlarının son ayağı olan Bayraktar Otomotiv Bursa, 25 Mayıs Cuma günü Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, AK Parti İl Başkanı Sedat Yalçın, AK Parti Milletvekili Mustafa Öztürk, Osmangazi Belediye Başkanı Mustafa Dündar ve Nilüfer İlçe Başkanı Alpaslan Yıldız’ın katılımlarıyla açıldı. Bayraktar Grubu Onursal Başkanı Hüseyin Bayraktar ile Bayraktar Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Bayraktar’ın da hazır bulunduğu açılış törenine Bursa’nın iş ve cemiyet dünyasından önemli isimler de katıldı.

İlk perakende noktasını 2008 yılında İzmir’de hizmete sunan Bayraktar Grubu, 2009 yılında İstanbul İstinye’deki hizmet noktasını açtı. Geçtiğimiz yıl otomotiv ve hizmet alanında hedeflerini büyüttüğü bir yıl oldu ve art arda İstanbul’da Çekmeköy’de ve Ankara’da yeni şubelerini hizmete soktu. Bugün ise otomotivin başkenti olarak kabul edilen Bursa ilinde distribütörlüğünü yaptığı Citroën markasını Bursalı otomobil severlerle buluşturuyor. Yaklaşık 1 milyon TL’lik tesis yatırımı ile oluşturduğu merkezde Citroën kullanıcılarına müşteri memnuniyeti ilkesiyle satış, satış sonrası ve servis hizmetleri sunacak.

Törende konuşma yapan Bayraktar Grubu Onursal Başkanı Hüseyin Bayraktar Citroën markası için verdikleri hizmetleri Bursalı otomobilseverlerle de buluşturmanın mutluluğunu yaşadıklarını belirterek şunları söyledi: “Aslen Kayseriliyim ancak ikinci memleketim Bursa, çünkü askerliğimi Bursa’da yaptım ve bu dönemde çok yakın dostluklarım oldu. O dönemde de Bursa’da otobüs karoserisi ve otomobil alım satım işi yaptım. Böylelikle Bursa’nın nimetlerinden istifade etme şansına sahip oldum. Bursa ile duygusal bir bağım oluştu.  Bursa gelir seviyesi yüksek güçlü bir pazara ve iyi bir potansiyele sahip. Ayrıca Bursa halkı kaliteden ödün vermeyen ve iyi hizmet bekleyen bir kitle. Biz de Bayraktar Grubu olarak ikinci memleketim olan Bursa’ya en iyi hizmeti sunacağız.”

Bayraktar Grubu olarak perakende yatırımlarına güçlü bir katkı daha sağladıkları için  heyecan duyduğunu belirten Bayraktar Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Bayraktar ise şunları söyledi: “Otomotiv sektörü tüm sanayileşmiş ülkelerde ekonominin lokomotifi konumundadır. Otomotiv, demir çelikten petrokimyaya, servis sektöründen ulaşıma, eğitimden medyaya kadar birçok sektörün üretimini ve ticaretini arkasından sürükleyen çok kapsamlı bir sektör. Sektörümüz, yıllar içerisinde, gerek teknik bakımdan gerekse insan gücü ve çalışan kalitesi bakımından önemli bir konuma geldi. Otomotivin insanla, tüketiciyle buluştuğu en önemli platform ise perakende noktalarımız. Otomobil satış noktalarımız bizim halka dönük yüzümüz. Bayraktar Grubu olarak en çok önem verdiğimiz ve üzerine titrediğimiz konulardan birisi tüketiciyle birebir iletişimde olduğumuz perakende noktalarımızın hizmet kalitesi. Bursa ili Citroën markası açısından çok özel bir öneme sahip. Citroën ticari araç gamımızın lokomotif ürünü Nemo Türkiye’nin otomotiv merkezi olan Bursa’da üretiliyor.

Aynı zamanda Türkiye’nin en sofistike müşterileri de Bursa’da yer alıyor. Bu da bizim Bursa için büyük hedefler koymamıza neden oldu ve doğrudan kendi şubemizi açmamıza neden oldu. Bursa’da bugün 30 kişi olan istihdamımızı çok daha yukarılara çıkartmayı arzu ediyoruz. Yatırımımızın Bursa için hayırlı olmasını ve ekonomimize katkı sağlamasını diliyorum.”

Önder Canözer
1990 yılından bu yana dergi sektöründe her kademede görevlerde bulunan Önder Canözer, 2000 yılında Türkiye'de dijital otomobil yayıncılığını Mynet çatısı altında başlatmıştır. 2010 yılında kurduğu ve bugün Medicon Grup adını alan Medicon Yayıncılık ile Carmedya'yı hayata geçirmiş olan Canözer, bugüne kadar iki binden fazla aracın incelemesini gerçekleştirmiştir.

    Benzer yazılar

    Yukarı