Buradasınız
Home > Güncel > Barajların Kalbi Kıta Lojistik’de

Barajların Kalbi Kıta Lojistik’de

Kıta Lojistik

Hava, deniz, demiryolu, karayolu taşımacılığının yanı sıra depolama, tedarik zinciri yönetimi ve proje taşımacılığı gibi tüm lojistik hizmetleri bünyesinde barındıran Kıta Lojistik, Ekim ayında Erzurum’da başladığı hidroelektrik santrali malzemeleri sevkiyatlarına Fethiye’de devam ediyor.

Kıta Lojistik, Erzurum’da bulunan iki hidroelektrik santrali projesi için Trabzon Limanı’ndan yüklediği her biri 80 ton ağırlığındaki dört parça jeneratörü, 2900 m yüksekliğindeki dağ geçitlerini aşırıp, geçiş güvenliği sağlanmış köprüden geçirerek İspir’de bulunan santral şantiyesine ulaştırdı. Henüz kış mevsimi başlamadığı halde hava sıcaklıklarının eksi değerlere düştüğü Kop ve Ovit geçitlerinden geçirilen malzemelerin taşınması sırasında güvenliğin sağlanması amacıyla çift çekici kullanıldı. Köy geçiş yollarının hazırlanması sırasında ara stoklama işlemlerinin gerçekleştirildiği projede ağır nakliye araçlarına eşlik eden 200 ton kapasiteli bir mobil vinçle aktarma işlemleri yapıldı.

Fethiye’de bulunan hidroelektrik santrali şantiyesine ise en ağırı 50 ton olan malzemeler, 1 Kasım’da İzmir Limanı’ndan alınarak Dalaman üzerinden taşınmaya başlandı. Üç ay devam edecek proje kapsamında hassas ve pahalı malzemelerin yer alması nedeniyle taşıma işlemleri hidrolik treylerle gerçekleştiriliyor.

Kullandığı üstün teknoloji sayesinde ülkeleri lojistik ağıyla birbirine bağlayan “Kıta Lojistik”, müşterilerine entegre lojistik hizmeti sunuyor.

Önder Canözer
1990 yılından bu yana dergi sektöründe her kademede görevlerde bulunan Önder Canözer, 2000 yılında Türkiye'de dijital otomobil yayıncılığını Mynet çatısı altında başlatmıştır. 2010 yılında kurduğu ve bugün Medicon Grup adını alan Medicon Yayıncılık ile Carmedya'yı hayata geçirmiş olan Canözer, bugüne kadar iki binden fazla aracın incelemesini gerçekleştirmiştir.

    Benzer yazılar

    Yukarı