Buradasınız
Home > Güncel > Aytaç Biter Avrupa Beşincisi

Aytaç Biter Avrupa Beşincisi

Borusan Motorsports / Aytaç Biter / İbrahim Okyay / ETCC

Borusan Otomotiv Motorsport 2012 Avrupa Binek Otomobiller Kupası ETCC’yi tamamladı. Milli pilotumuz Aytaç Biter, İtalya’nın İmola pistinde yapılan son yarışlar sonunda topladığı 25 puan ile Avrupa 5.si oldu.

2012 Avrupa Binek Otomobiller Kupası ETCC Monza pistinde yapılan ilk yarış ile başlamış, kupa daha sonra sırasıyla Slovakya ve Salzburg pistlerini ziyaret etmişti. Tarihi öneme sahip İmola pistinde yapılan dördüncü ayağın yedinci ve sekizinci yarışları tüm sezon olduğu gibi yüksek bir mücadeleye sahne oldu.

Cumartesi günü sıcak bir havada sıralama turlarına çıkan Aytaç Biter sınıfında altıncı zamanı yaptı. Ancak sıralama turları sırasında takımın benzin ikmali yapılmaması kuralını ihlal etmesi sebebi ile komiserler tarafından yaptığı zamanlar silinen Biter, ilk yarışta gridin en arkasından başladı. Pazar günü startın hemen ardından ilk turlarda yaptığı ataklarla önündeki otomobilleri geride bırakan Aytaç Biter, sekizinciliğe yükseldi. Son sıradan start almasının dezavantajını avantaja çevirmek üzere taktik yapan Biter pozisyonunu korudu. Böylelikle birinci yarışta ilk sekize giren otomobillerin ters sıralanması ile yapılacak ikinci yarışa pilotumuz ilk sıradan başladı. Aytaç Biter ikinci yarışta iyi bir start aldı. Avrupa beşinciliği hedefi ile yarışan Biter, ilk turlarda lider gittiği yarışta temposunu korudu ve yarışı sınıfında dördüncü bitirdi.

Borusan Otomotiv Motorsport adına BMW 320si ile Avrupa Binek Otomobiller Kupası ETCC’yi takip eden Aytaç Biter farklı ülkelerden 30 pilotun katıldığı bu zorlu mücadeleyi 5. bitirdi. Yarış sonrası konuşan Biter şunları söyledi: “ Başta Borusan Otomotiv olmak üzere, ETCC’de yarışmamda emeği geçen herkese ve ekibime teşekkür ederim. Borusan Otomotiv Motorsport Avrupa’da son üç sezondur ülkemizi başarı ile temsil ediyor. Bunun bir parçası olduğum için ben de mutluluk duyuyorum. ”

Önder Canözer
1990 yılından bu yana dergi sektöründe her kademede görevlerde bulunan Önder Canözer, 2000 yılında Türkiye'de dijital otomobil yayıncılığını Mynet çatısı altında başlatmıştır. 2010 yılında kurduğu ve bugün Medicon Grup adını alan Medicon Yayıncılık ile Carmedya'yı hayata geçirmiş olan Canözer, bugüne kadar iki binden fazla aracın incelemesini gerçekleştirmiştir.

    Benzer yazılar

    Yukarı