Buradasınız
Home > Güncel > Ayın Performansı Vettel’den

Ayın Performansı Vettel’den

Formula 1 sezonunun zirvesinde yer alan isim Sebastian Vettel, gösterdiği performans ile Castrol EDGE Ayın Performansı Ödülü’nü kazandı.

2011 yılı Formula 1 sezonuna müthiş bir başlangıç yapan Sebastian Vettel, ilk 8 yarış sonucunda topladığı 186 puanla önemli bir başarıya imza attı. 1950 yılındaki ilk şampiyonadan beri değişen kurallar, artan yarış sayısı gibi  farklılıkları da dikkate alan Castrol EDGE Klasman sistemi, Formula 1 tarihindeki 4 unutulmaz başlangıcı (Lotus pilotu Jim Clark (1965), Williams pilotu Nigel Mansell (1992), Ferrari pilotu Michael Schumacher (2004) ve Red Bull pilotu Sebastian Vettel) inceledi.

Vettel, Castrol EDGE Klasman sistemine göre puanları hesaplanan bu 4 yarışçı arasında Mansell’in önünde 3. sırada yer aldı. Vettel önündeki isimlerden Jim Clark, 1965 yılının başında yarıştığı ve kazandığı Indy 500 yarışı ile birlikte aynı yıl Formula 1 sezonunun ilk 4 yarışını da 1. olarak tamamladı. 2004 yılında Formula 1’deki ilk 7 yarışın 6’sını zirvede tamamlayan ve koşulan ilk 13 yarışın 12’sini kazanan Michael Schumacher de Vettel’den daha yüksek puan elde etti.

Castrol EDGE Klasmanı kimleri geleceğin potansiyel yıldızları olarak gösteriyor?

Sebastian Vettel ve Lewis Hamilton’un elde ettiği başarıların ardından, genç ve yetenekli sürücüler daha fazla takip ediliyor. Objektif verilerle pilotları değerlendiren Castrol EDGE Klasmanı, şu anda klasmanda 50. sırada yer alan GP2 yarışçısı Romain Grosjean ile 167. sırada bulunan ve Formula Renault 3.5’da yarışan Daniel Ricciardo’yu bu sezon gösterdikleri etkileyici performans ile geleceğin yıldız adayları olarak gösteriyor.

Castrol EDGE ve Castrol EDGE Klasmanı hakkında:

Castrol’ün 100 yıllık yağ uzmanlığının ve deneyiminin bir sonucu olan Castrol EDGE, aracın tüm zorlu koşullarda en yüksek performansı göstermesini sağlayan en gelişmiş motor yağıdır. Motorsporları arenasında dünya markaları ile gerçekleştirdiği ortaklıklarla Castrol EDGE, yarış performansını arttıran çığır açıcı teknolojik bilgi ve yeniliğe sahip.

Castrol EDGE, Castrol EDGE Klasmanı ile yarışçıların yanı sıra yarış takipçilerinin de yarış deneyimini daha ilginç ve heyecan verici bir hale getirmeyi hedefliyor. Motorsporları alanında Castrol’ün uzun süreli hedeflerinden biri olan performans sıralama sistemi, sürücülerin performansını 12 aylık periyotlarda ve bilimsel verilerle değerlendirmektedir. Castrol EDGE Klasmanı aracılığıyla motorsporları tutkunları; F1, Dünya Ralli Şampiyonası, NASCAR, Indycar ve diğer yarışlarda destekledikleri sürücüleri takip edebilmekte ve birbirleriyle karşılaştırabiliyor.

Önder Canözer
1990 yılından bu yana dergi sektöründe her kademede görevlerde bulunan Önder Canözer, 2000 yılında Türkiye'de dijital otomobil yayıncılığını Mynet çatısı altında başlatmıştır. 2010 yılında kurduğu ve bugün Medicon Grup adını alan Medicon Yayıncılık ile Carmedya'yı hayata geçirmiş olan Canözer, bugüne kadar iki binden fazla aracın incelemesini gerçekleştirmiştir.

    Benzer yazılar

    Yukarı