Buradasınız
Home > Güncel > AWD Teknolojisi 40 Yaşında

AWD Teknolojisi 40 Yaşında

Subaru, güvenlik ve performansı bir arada sunan ideal aktarma sistemi olan Simetrik dört çeker teknolojisinde 40 yılı geride bıraktı. Subaru’nun 1972 yılında piyasaya sunduğu AWD sisteminin 40. Yıldönümü sebebi ile Cenevre Otomobil Fuarı ziyaretçilerine bir dizi etkinlik gerçekleştirilecek. AWD sisteminin 40. Yılına özel olarak tasarlanan yarı insan yarı at şeklindeki mitolojik “Centaur” simgeli logo ise bu teknolojiyi temsil ediyor.

Subaru’nun AWD (Simetrik Sürekli Dört Çeker) teknolojisi bu yıl 40. Yılını dolduruyor. Subaru’nun 1972 yılından bu yana üzerine çalıştığı bu özel teknoloji bu yıl Mart ayında düzenlenecek Cenevre Otomobil Fuarı’nda kutlanıyor. Fuar süresince gerçekleşecek etkin tanıtım faaliyetleri ile Simetrik AWD teknolojisinin geleceğe aktarılması hedefleniyor.

40. Yıl’a özel logo tasarlandı

“Centaur” simgesini taşıyan logo, Simetrik AWD sisteminin vaat ettiği “Keyifli Sürüş ve Gönül Rahatlığı” konseptini sembolize ediyor. Yarı insan yarı at şeklindeki Centaur simgesi, Simetrik AWD sisteminin odaklandığı “” temasını mükemmel bir şekilde temsil ediyor.

Symmetrical AWD teknolojisi

Her türlü yol koşulunda keyifli sürüş ve güvenlik hissini bir arada sunabilen, motor gücünün iki tekerlek yerine dört tekerleğe sürekli eşit olarak aktarılabildiği,  part-time değil full-time olarak çalışan bir aktarma sistemidir. Sadece Subaru araçlarında standart olarak bulunan bir teknoloji olma özelliğine sahip.

SUBARU AWD

Önder Canözer
1990 yılından bu yana dergi sektöründe her kademede görevlerde bulunan Önder Canözer, 2000 yılında Türkiye'de dijital otomobil yayıncılığını Mynet çatısı altında başlatmıştır. 2010 yılında kurduğu ve bugün Medicon Grup adını alan Medicon Yayıncılık ile Carmedya'yı hayata geçirmiş olan Canözer, bugüne kadar iki binden fazla aracın incelemesini gerçekleştirmiştir.

    Benzer yazılar

    Yukarı