Buradasınız
Home > Güncel > Avrupa Kamyon Yarışları Nefes Kesiyor

Avrupa Kamyon Yarışları Nefes Kesiyor

Avrupa’nın en heyecanlı ve seyirci katılımı en yüksek yarışlarından olan Kamyon Yarışlarının 3. ayağı da İspanya’da koşulan yarış ile tamamlanırken, genel klasman liderliğini Alman Jochen Hahn sürdürüyor. İtalya’nın Misano pistinde gerçekleşen ve büyük çekişmelere sahne olan  2. yarışta, Renault Trucks-MKR Technology ekibi klasmanda ikinciliğini korurken, gençler arasında popülerliği gün geçtikçe artan Junior takımı üyeleri Adam Lacko ve Antony Janiec ise junior takımı podyumda en üst basamağa çıkarmayı başardı. İspanya’daki 3.yarışta ise pek çok kez podyuma çıkmaya hak kazanan ekip, hedeflenen “ekip şampiyonluğu” tacı için çok önemli puanlar elde etmiş oldu. Markalar klasmanında ise CEPSA takımı şu anda lider konumda bulunuyor.

Truck Racing / FIA Avrupa Kamyon Yarışları

3. yarışın sonunda da Renault Trucks MKR Technology ekibi, birincinin yalnızca 9 puan gerisinde kalarak takımlar sıralamasındaki  Avrupa ikinciliği yerini korudu..

Görselliği ile büyük ilgi çeken Kamyon yarışları süresince, pistte Renault Trucks için ayrılan özel bölümde ağırlanan konuklar, güzel bir gün geçirmenin yanı sıra yarışlarda Pace Truck olarak görev yapan Renault Premium Truck Racing özel seri kamyonunu görme fırsatı buldular. Aileleri ile bilikte yaşanan bu atmosferde pistteki renkli kamyonların yanısıra Renault Trucks yarış kamyonu simulatörleri, butiği ve sergilenen çeşitli kamyon modelleri de ilgi odağı oldu.

Kamyon yarışı meraklılarının heyecanla beklediği Avrupa Kamyon yarışlarının 4 ayağı, 18-19 Haziran tarihlerinde Fransa’nın Nogaro pistinde gerçekleşecek.

Truck Racing / FIA Avrupa Kamyon Yarışları

Önder Canözer
1990 yılından bu yana dergi sektöründe her kademede görevlerde bulunan Önder Canözer, 2000 yılında Türkiye'de dijital otomobil yayıncılığını Mynet çatısı altında başlatmıştır. 2010 yılında kurduğu ve bugün Medicon Grup adını alan Medicon Yayıncılık ile Carmedya'yı hayata geçirmiş olan Canözer, bugüne kadar iki binden fazla aracın incelemesini gerçekleştirmiştir.

    Benzer yazılar

    Yukarı