Buradasınız
Home > Güncel > Autopia’dan Test Pisti

Autopia’dan Test Pisti

İstanbul gibi her metrekaresinin çok değerli olduğu bir metropol içinde, şehir içinde test sürüş pistlerine yer ayırmanın adeta lüks olarak kabul edildiği ve yatırım yapılamadığı günümüzde, Autopia bir aracın satışında en önemli unsur olan “Test Sürüşü” imkanını herkesin hizmetine sunuyor.

Autopia’nın çatısında yer alan ve TCK yol eğim hesaplarına dayanılarak bu doğrultuda inşa edilen özel test pisti, teknik özellikleri ve güvenlik donanımları ile dikkat çekiyor. Yol eğiminin keskin dönüş virajında tam olarak yüzde 7’lik bir açı sayesinde yapılması  sayesinde, aracın 90 kilometre hızla bu viraja girerek güvenli bir şekilde virajdan çıkmasının sağlandığı Autopia Test Pisti, tüm yol çerçevesi kauçuk darbe emiciler ve yavaşlatıcı su varilleri gibi üst düzey güvenlik sistemleri ile donatılıyor.

Test Pistinde kullanılacak araçlara yerleştirilecek olan otomasyon sistemleri ile de belli hızların üzerine çıkılmamasını ve kontrolden çıkan araçların güvenli bir biçimde yavaşlatılmasının sağlanacağı Test Pisti, Autopia içinde yer alacak olan müzayede salonundan da rahatça izlenebilecek.

Önder Canözer
1990 yılından bu yana dergi sektöründe her kademede görevlerde bulunan Önder Canözer, 2000 yılında Türkiye'de dijital otomobil yayıncılığını Mynet çatısı altında başlatmıştır. 2010 yılında kurduğu ve bugün Medicon Grup adını alan Medicon Yayıncılık ile Carmedya'yı hayata geçirmiş olan Canözer, bugüne kadar iki binden fazla aracın incelemesini gerçekleştirmiştir.

    Benzer yazılar

    Yukarı