Buradasınız
Home > Güncel > Audi’ye Cerrah Desteği

Audi’ye Cerrah Desteği

Teknoloji ile bir adım önde felsefesiyle hareket eden Audi, geleceğin güvenlik teknolojilerini geliştirmek için bu kez cerrahlarla birlikte çalışıyor. Kurulduğu 1998’den bu yana yaptığı araştırmalarla Audi’nin dünyanın en güvenli otomobillerinden biri olmasında büyük katkısı olan Audi Kaza Araştırma Merkezi (Audi Accident Research Unit), dünya genelinde 200 araştırma laboratuarı ve ortopedi cerrahının üyesi olduğu AO Foundation kuruluşuyla iş birliği yaptı. İsviçre Davos merkezli kuruluş, genç ortopedi cerrahlarının eğitiminin yanında, biyo-mekanik araştırmalar ve protez teknolojisi üzerine çalışmalar yapıyor.

Her kemik tek tek incelenecek

Audi Kaza Araştırma Merkezi ile AO, trafik kazalarını analiz ederek, yüksek çözünürlüklü kameralar ve tıbbi aletlerle vücuttaki her organ ve kemiğin kaza anındaki hareketlerini, reaksiyonunu anlamaya çalışacak. Kazaların nedenlerini, öncesini ve sonrasını da araştıracak. Ayrıca bu işbirliğiyle Audi Kaza Araştırma Merkezi, AO’ya bağlı dünya genelindeki araştırmacıların, laboratuarların araştırmalarına erişme fırsatı bulacak.

Regensburg Üniversitesi ve Bavyera Eyaleti İçişleri Bakanlığı’nın da destek verdiği Audi Kaza Araştırmaları Merkezi, mühendis, doktor ve fizikçilerden oluşuyor. Ekipler, inceledikleri her trafik kazasını laboratuar ortamında birebir canlandırıyor ve her anı saniye saniye görüntülüyor. Sonrasında bu görüntüler, tek tek incelenerek kaza her yönüyle analiz ediliyor.

Önder Canözer
1990 yılından bu yana dergi sektöründe her kademede görevlerde bulunan Önder Canözer, 2000 yılında Türkiye'de dijital otomobil yayıncılığını Mynet çatısı altında başlatmıştır. 2010 yılında kurduğu ve bugün Medicon Grup adını alan Medicon Yayıncılık ile Carmedya'yı hayata geçirmiş olan Canözer, bugüne kadar iki binden fazla aracın incelemesini gerçekleştirmiştir.

    Benzer yazılar

    Yukarı