Buradasınız
Home > Güncel > Audi’den Üç Yeni Model

Audi’den Üç Yeni Model

Audi, 81’nci Cenevre Uluslararası Otomobil Fuarı’nda 3 modelinin dünya tanıtımını yaparken, yeni ürün gamının tamamını da sergiliyor.

Sportif Sedan: A3 Sedan Konsept

Audi, Audi A3’ün gelecekteki modelleri baz alınarak tasarlanmış, gelişmiş teknoloji ürünü konsept aracını 81’nci Uluslararası Cenevre Otomobil Fuarı’nda tanıttı. 4 koltuklu sedan, A3 ailesinin geleceği ilgili de ipuçları veriyor. Coupe görünüşlü kısa C sütunları da Audi A3’ün yan görünümüne sportiflik katıyor. Audi A3 konsept 4.44 metre uzunluğunda,1.84 metre genişliğinde ve sadece 1.39 metre yüksekliğinde. 5 silindirli turbo şarjlı motoru 408 beygir gücü üretmesini sağlıyor.

Üst düzey güvenlik: A8L Security

Audi’nin amiral gemisi A8L’nin üst düzeyde güvenlik önlemleriyle geliştirilen modeli A8L, Cenevre’de dünyaya tanıtılıyor. 5.27 metre uzunluğundaki aracın ilk bakışda standart A8L’dan bir farkı bulunmuyor. Ancak özel üretim A8 L Security’nin üretimi  güvenlik nedeniyle standart A8 L’lerden farklı bir yerde yapıldı. Üretimin yapıldığı bölüme, sadece yetkili kişiler, özel kartlarını okutarak girebildi. A8 L’nin zırhı, çelik, alüminyum, seramik ve güçlendirilmiş camdan oluşuyor. 720 kilogramlık bu zırh, aracı el bombasına bile karşı korunaklı hale getiriyor.

Dinamizm ve Güç bir arada: RS3 Sportsback

Beş silindiri ve turboşarj teknolojisi ile öne çıkan RS 3 Sportback, 2.5 litre kapasiteye sahip motoruyla, 340 hp güç, 450 Nm tork üretirken, 100 km’de sadece 9,1 litre ortalama yakıt tüketiyor. RS3 Sportback’te güç yola yedi ileri S tronic ve quattro sürekli dört tekerlekten çekiş sistemi aracılığıyla aktarılıyor.

Önder Canözer
1990 yılından bu yana dergi sektöründe her kademede görevlerde bulunan Önder Canözer, 2000 yılında Türkiye'de dijital otomobil yayıncılığını Mynet çatısı altında başlatmıştır. 2010 yılında kurduğu ve bugün Medicon Grup adını alan Medicon Yayıncılık ile Carmedya'yı hayata geçirmiş olan Canözer, bugüne kadar iki binden fazla aracın incelemesini gerçekleştirmiştir.

    Benzer yazılar

    Yukarı