Buradasınız
Home > Güncel > Audi’den Sıra Dışı Twitter Projesi

Audi’den Sıra Dışı Twitter Projesi

Audi, kompakt SUV segmentindeki yeni modeli Q3’ün tanıtımı ile eş zamanlı başlattığı Twikaye projesiyle,  yaşlısından gencine, ünlüsüne, yazarına, sanatçısına kadar tüm Twitter camiasını kendi hikâyesini 140 karakter ile anlatmaya çağırıyor.

Ünlüler Audi Q3’ü test edip, Twikaye’lerini paylaşacak

Twitter’da #Twikaye hashtag’i barındıran Tweet’ler, aynı anda www.twikayeler.com adlı mikro sitede de yayınlanıyor. Kullanıcılar, bu mikro sitede oluşturulan Twikaye’leri oylama, yorumlama veya retweet etme fırsatı buluyor. Sitenin sağ tarafındaki özel bir bölümde de ünlü ve Twitter ünlülerine ait twikayeler yer alıyor. Bu proje kapsamında, ünlü isimlere ve blogger’lara test etmeleri için Audi Q3’ler de tahsis ediliyor. Bu isimler sonrasında, Q3 ile ilgili deneyimlerini yine Twitter üzerinden paylaşıyorlar.

Bottaro: ”Modern yaşamın başarı anahtarı uzun hikayeleri akıllıca anlatmak”

Twikaye projesinin Audi markasının dinamizmini temsil ettiğini söyleyen Doğuş Otomotiv-Audi Genel Müdürü Gino Bottaro, “Sosyal medya hayatımıza çoktan girdi. Artık hayatımız sosyal medyaya girmeye başladı. Audi olarak  biz de iletişimin sosyal medyaya tamamen entegre olduğunu düşünüyoruz. Bu sebeple de Türkiye’de satışa sunduğumuz en yeni modelimiz olan Q3’ün lansmanını online bir proje ile yapmaya karar verdik. Audi Q3, yeni standartlar oluşturmak için tasarlanmış kompakt bir SUV… #Twikaye’ler ise kompakt hale getirilmiş uzun hikâyeler… “Modern dünyada başarının anahtarı uzun hikâyeleri akıllıca anlatmak” sloganından yola çıkarak, Twikaye’nin hem Audi Q3’le hem de Twitterla örtüştüğüne inanıyoruz” diye konuştu.

Ünlüler hikayelerini özetleyecek

Gino Bottaro, “Projeye yurtdışından ve yurtiçinden bir çok ünlü isim, dijital dünyanın fikir liderleri hikayelerini yazarak katıldılar. Önümüzdeki günlerde başka ünlüler de projeye dahil olacaklar.” dedi.  Bu sayede Audi Q3’ün yalınlığının, Audi ismi kullanılmadan destekleneceğini söyleyen Bottaro, “Q3 için Türkiye çapında ses getirecek büyük bir lansman projesi olacak” diye konuştu.

Mustafa Murat Uluer Audi

Önder Canözer
1990 yılından bu yana dergi sektöründe her kademede görevlerde bulunan Önder Canözer, 2000 yılında Türkiye'de dijital otomobil yayıncılığını Mynet çatısı altında başlatmıştır. 2010 yılında kurduğu ve bugün Medicon Grup adını alan Medicon Yayıncılık ile Carmedya'yı hayata geçirmiş olan Canözer, bugüne kadar iki binden fazla aracın incelemesini gerçekleştirmiştir.

    Benzer yazılar

    Yukarı