Buradasınız
Home > Güncel > Audi’den Rekor Satış

Audi’den Rekor Satış

Audi, bu yılın başından itibaren dünya genelinde satışını yaptığı 1,5 milyonuncu otomobili teslim etti. Almanya’nın Ingolstadt kentindeki fabrikada düzenlenen törende, A3 Sportback model araç, sahibine teslim edildi.

Audi, bir yılda ulaştığı 1,5 milyon satış rakamı ile, son 10 yılda satışlarını iki kat da artırmış oldu. 2003 yılında Audi, dünya genelinde 769 bin 900 araç satışı gerçekleştirmişti.

Törende bir konuşma yapan Audi A.G Yönetim Kurulu Başkanı Rupert Stadler, “ Audi’deki ekibimiz, bugün burada bir tarih yazıyor. 2005’te kendimize büyük bir hedef koymuştuk. Bu hedefi gerçekleştirmek için de çok yoğun bir model atağına başladık. Bu başarımızı devam ettirip, model sayımızı 49’dan 60’a çıkarmayı planlıyoruz” dedi.  Audi 2005’te yaptığı açıklama ile, 2015 yılında yılda 1,5 milyon araç satmayı  hedeflediğini belirtmişti. Marka, bu hedefe, 2 yıl önce ulaşmayı başardı.

Audi Satış ve Pazarlama’dan Sorumlu Yönetim Kurulu Üyesi Luca de Meo da, “ Şimdi sonraki hedefimize odaklandık. Yeni hedefimiz 2020’de yılda 2 milyon satışa ulaşmak” diye konuştu.

Önder Canözer
1990 yılından bu yana dergi sektöründe her kademede görevlerde bulunan Önder Canözer, 2000 yılında Türkiye'de dijital otomobil yayıncılığını Mynet çatısı altında başlatmıştır. 2010 yılında kurduğu ve bugün Medicon Grup adını alan Medicon Yayıncılık ile Carmedya'yı hayata geçirmiş olan Canözer, bugüne kadar iki binden fazla aracın incelemesini gerçekleştirmiştir.

    Benzer yazılar

    Yukarı