Buradasınız
Home > Güncel > Aston Villa’yı Fiat Taşıyacak

Aston Villa’yı Fiat Taşıyacak

Aston Villa / Fiat

İngiltere’de Wembley Stadı’nın resmi araç tedarikçisi olan Fiat, Premier Lig’in köklü kulüplerinden Aston Villa ile yeni bir ticari anlaşmaya imza attı. 1899 yılında Torino’da kurulduğundan bu yana 90 milyon adetten fazla araç üreten Fiat ile 1874 yılında kurulan Aston Villa Futbol Kulübü arasındaki yeni işbirliği anlaşması, İngiltere’de sunulan MyFiat sadakat kartı programının da yeni bir ayağını temsil ediyor. Çapraz pazarlama fırsatı yaratan bu atılım ile İngiltere’de Fiat ile Aston Villa ağlarının perakende ve kurumsal ortamlarının birbirinden faydalanması da amaçlanıyor.

4 yıllık anlaşma doğrultusunda Tofaş’ın Türkiye’de ürettiği Yeni Fiat Doblo ile birlikte Fiat 500, Fiat Punto Evo ve Fiat Ducato modelleri, Aston Villa Futbol Kulübü’nün mobilite ihtiyacını karşılayacak. Son derece büyük bir taraftar kitlesine sahip olan futbol kulübü ile yapılan anlaşma binlerce potansiyel müşteri nezdinde Fiat markasının bilinirliğini ve etkinliğini daha da pekiştirecek.

Aston Villa Başkanı Paul Faulkner konuyla ilgili olarak “Bu ortaklığa, Fiat gibi önemli bir uluslararası marka ile girmekten mutluluk duyuyoruz. Araçlarda sunulan özel şartlar aracılığıyla sadece taraftarlarımıza avantajlar sağlayacak olan bu ilişki, aynı zamanda futbol sahasındaki başarılı takımımızın yanında, saha dışında sahip olduğumuz önemli ticari ortaklıkları geliştirme ve pekiştirmeye dair devam etmekte olan planımızın da bir parçasıdır”  açıklamasını yaptı. Fiat İngiltere ve İrlanda Genel Müdürü Andrew Humberstone ise “Bu anlaşma hem Fiat hem de Aston Villa için harika bir fırsat anlamına geliyor. Spor alanıyla bağlantılı mevcut çalışmalarımızda önemli başarılar elde ediyoruz ve Aston Villa ile yapılan bu anlaşmanın bize benzer sonuçlar getireceğine eminim” dedi.

Önder Canözer
1990 yılından bu yana dergi sektöründe her kademede görevlerde bulunan Önder Canözer, 2000 yılında Türkiye'de dijital otomobil yayıncılığını Mynet çatısı altında başlatmıştır. 2010 yılında kurduğu ve bugün Medicon Grup adını alan Medicon Yayıncılık ile Carmedya'yı hayata geçirmiş olan Canözer, bugüne kadar iki binden fazla aracın incelemesini gerçekleştirmiştir.

    Benzer yazılar

    Yukarı