Buradasınız
Home > Güncel > Aston Martin’in Türkiye’deki İlk Showroom’u Açıldı

Aston Martin’in Türkiye’deki İlk Showroom’u Açıldı

Aston Martin, Türkiye’deki ilk satış noktasını, Borusan Otomotiv İcra Kurulu Başkanı Eşref Biryıldız evsahipliği ve Aston Martin Satış ve Satış Sonrası Direktörü Bill Donnelly’nin katılımıyla Süzer Plaza’da açtı.

Açılışa Aston Martin Orta Doğu ve Kuzey Afrika Genel Müdürü Mark Kenworthy ile Aston Martin Ortadoğu ve Kuzey Afrika CEO Adham Charanoglu da katıldılar. Borusan Otomotiv İcra Kurulu Başkanı Eşref Biryıldız showroom açılışında yaptığı açıklamada, Kasım 2010 – Mayıs 2011 dönemleri boyunca 17 adet Aston Martin satıldığını, bu satışın 10 adedinin 2011 yılında yapıldığını söyledi. Eşref Biryıldız yılsonu satış hedeflerinin ise 22 adet olduğunu belirtti. Borusan Otomotiv olarak yatırımların devam ettiğini söyleyen Eşref Biryıldız,  Ekim ayında yapılan basın toplantısı sonrası ise basının da ilgisi ile rekor bir haber sayısına ulaşılması nedeni ile basın mensuplarına teşekkür ederek bu başarı nedeni ile Aston Martin Dünya Yetkili Satıcılar Toplantısında Aston Martin İstanbul’a verilen. Marketing Excellence Award 2011. “Mükemmel Pazarlama Ödülü” nü paylaştı.

445 m2’lik bir alanda, 5 modelin sergileneceği Aston Martin İstanbul Showroom’da, 7 Haziran’daki açılışa özel Aston Martin V8 Vantage S, DB9, DBS, yeni dört kapılı model Rapide ile Cygnet yer aldı.

Diğer yandan, Borusan Otomotiv Pazarlama ve Tic. A.Ş. garantisindeki otomobillerin satış sonrası hizmetleri ise,  Borusan Oto İstinye’de, Aston Martin için tasarlanmış özel atölyede, İngiltere’de markanın tüm eğitimlerini almış özel uzman satış sonrası personeli tarafından verilecek.

Showroom gerek tasarımı gerekse de kullanılan malzemeleriyle dikkat çekerken, özellikle kadınları hedef alan Cygnet’in de son çeyrekte ülkemizde satışa sunulacağı bildirildi. Cygnet’in fiyatı henüz kesinleşmemiş olsa da tahmini fiyatın 40 bin Euro civarında olacağı öngörülüyor.

Önder Canözer
1990 yılından bu yana dergi sektöründe her kademede görevlerde bulunan Önder Canözer, 2000 yılında Türkiye'de dijital otomobil yayıncılığını Mynet çatısı altında başlatmıştır. 2010 yılında kurduğu ve bugün Medicon Grup adını alan Medicon Yayıncılık ile Carmedya'yı hayata geçirmiş olan Canözer, bugüne kadar iki binden fazla aracın incelemesini gerçekleştirmiştir.

    Benzer yazılar

    Yukarı