Buradasınız
Home > Güncel > Aston Martin ve Red Bull’dan Ortak Proje

Aston Martin ve Red Bull’dan Ortak Proje

CARMEDYA.COM – Son zamanlarda düşük yakıt tüketimi ve az egzoz gazı salınımı gibi trendlerin arasında boğulan otomotiv endüstrisine arada taze kan aktarımı da oluyor. Aston Martin ve Red Bull Racing’in ortak projesi de bunlardan biri.

Görünümünden de anlaşılacağı gibi bir hiper otomobil olarağı açıklanan aracın ismi henüz 001 olsa da üretime başlandığında bu isim değişecek. Dayanıklılık yarışlarında kullanılan kapalı kokpit araçları andıran bir tasarımla etkileyici görünen otomobil ileri aerodinamik özellikler sayesinde virajlarda inanılmaz G kuvvetlerine ulaşabilecek.

Henüz teknik detayları belli olmasa da aracın atmosferik emişli bir V12 motora sahip olacağı kesin. Ayrıca üretimde kullanılacak olan hafif malzemeler sayesinde güç/ağırlık oranının 1 olması hedefleniyor. 25 adet pist versiyonu üretilecek olan otomobilin toplam üretim sayısıysa 150’yi geçmeyecek.

Önder Canözer
1990 yılından bu yana dergi sektöründe her kademede görevlerde bulunan Önder Canözer, 2000 yılında Türkiye'de dijital otomobil yayıncılığını Mynet çatısı altında başlatmıştır. 2010 yılında kurduğu ve bugün Medicon Grup adını alan Medicon Yayıncılık ile Carmedya'yı hayata geçirmiş olan Canözer, bugüne kadar iki binden fazla aracın incelemesini gerçekleştirmiştir.

    Benzer yazılar

    Yukarı