Buradasınız
Home > Güncel > Aston Martin Vanquish Zagato

Aston Martin Vanquish Zagato

İngiliz üretici Aston Martin ve İtalyan tasarım devi Zagato’nun ortaklıklarına bir yenisi eklendi. Villa d’Este’de tanıtılan Vanquish temelli otomobil sadece görünümüyle değil performansıyla da dikkatleri üzerine çekiyor.

Daha ilk bakışta, temellerini paylaştığı kardeşinden ayrılan otomobilde büyük bir ön panjur, LED sis farları, karbon fiberden üretilmiş şık bir splitter, ön çamurlukların arkasına eklenen deflektörler, kalın yan etekler, Zagato’nun imzası niteliğinde olan çift bombeli tavan, geniş arka çamurluklar, uzun difüzör, yatık bagaj kapağı ve LED stoplar dikkat çekiyor.

İç mekanı daha sade bir görünüm sunan otomobil seri üretim kardeşinden, karbon fiber kaplamalar ve “Z” logolu deri döşemelerle ayrılıyor. Ayrıca diğer Aston Martin modellerinde de görev yapan 5.9 litre hacimli v12 motorun gücü bu araçta 600 beygire yükseltilmiş.

Önder Canözer
1990 yılından bu yana dergi sektöründe her kademede görevlerde bulunan Önder Canözer, 2000 yılında Türkiye'de dijital otomobil yayıncılığını Mynet çatısı altında başlatmıştır. 2010 yılında kurduğu ve bugün Medicon Grup adını alan Medicon Yayıncılık ile Carmedya'yı hayata geçirmiş olan Canözer, bugüne kadar iki binden fazla aracın incelemesini gerçekleştirmiştir.

    Benzer yazılar

    Yukarı