Buradasınız
Home > Güncel > Aston Martin Türkiye’de

Aston Martin Türkiye’de

Aston Martin

Dünyanın önde gelen lüks spor araç üreticilerinden Aston Martin, şirketin devam eden yeni ve gelişmekte olan pazarlardaki bayilik ağının büyütülmesi planları çerçevesinde Borusan Otomotiv ile Türkiye pazarına girmeye hazırlanıyor.

Istanbul’un merkezinde yer alan Dolmabahçe Süzer Plaza’da, Borusan Otomotiv’in ortaklığıyla açılacak olan yeni showroom’un resmi açılışı Ocak 2011’de yapılacak. Borusan Otomotiv ve Aston Martin arasındaki işbirliğini açıklamak üzere bugün yapılan basın toplantısına, Borusan Holding CEO’su Agah Uğur, Borusan Otomotiv İcra Kurulu Başkanı Eşref Biryıldız ve Aston Martin üst yönetimi birlikte katıldılar.

Ortaklığı yorumlayan Aston Martin CCO’su Michael van der Sande, “Türkiye, Aston Martin markası için yeni bir fırsat ve şansı bize sunuyor. Türkiye’ye açılma kararımız kalite, üstün teknoloji ve yüksek işçilik anlayışının değerini bilen potansiyel müşteri ilgisinin yönlendirmesiyle oldu. Borusan Otomotiv, çok başarılı, yaratıcı ve lüks otomobil segmentinde uzun süreli tecrübeye sahip bir grup. Türkiye’de doğru ortağı seçtiğimize ve beraber çok başarılı bir geleceğimiz olacağına inanıyoruz” dedi.

Borusan Holding CEO’su Agah Uğur konuşmasında “Aston Martin’in güçlü ve benzersiz lüks yorumu bu ülkede güçlü bir müşteri kitlesi oluşturacaktır. Aston Martin markası ile işbirliği yapmaktan gurur duyuyor; sayıları hızla artan Aston Martin tutkunlarına markanın tarihini, otomobillerini ve deneyimleyebilecekleri zemini sunmaktan mutluyuz” dedi.

430 m2’lik bir alana sahip olan showroom’da, en güncel Aston Martin modelleri özel olarak eğitilmiş bir ekip tarafından tanıtılacak.

Aston Martin İstanbul’a gelecek olan Aston Martin tutkunları V8 Vantage, DB9, DBS ve yeni dört kapılı spor otomobili Rapide’i inceleyerek, eşsiz bir ürün deneyimine sahip olacaklar. Aston Martin, İstanbul ile dünya çapındaki 128’inci showroomunu açarak bayilik ağını güçlendirmeye devam ediyor.

Önder Canözer
1990 yılından bu yana dergi sektöründe her kademede görevlerde bulunan Önder Canözer, 2000 yılında Türkiye'de dijital otomobil yayıncılığını Mynet çatısı altında başlatmıştır. 2010 yılında kurduğu ve bugün Medicon Grup adını alan Medicon Yayıncılık ile Carmedya'yı hayata geçirmiş olan Canözer, bugüne kadar iki binden fazla aracın incelemesini gerçekleştirmiştir.

    Benzer yazılar

    Yukarı