Buradasınız
Home > Güncel > Artık Daha Ekonomik: VW Crafter 2.0 TDI

Artık Daha Ekonomik: VW Crafter 2.0 TDI

Volkswagen Ticari Araç’ın bir çok modelinde kullanılan ve kendisini ispatlayan 2.0 TDI Çift Turbo dizel motor, eski modele oranla yüzde 14 daha fazla tork sağlarken, yüzde 12 daha az yakıt tüketimiyle ticari araç kullanıcılarının beğenisini kazanıyor.

Bir önceki versiyonu tamamen geliştirilerek yeniden tasarlanan; teknoloji, tasarım, güvenlik, konfor ve iç hacmindeki yenilikleriyle yeni standartlar sunan Volkswagen Crafter, 2 litrelik Çift Turbo TDI motoruyla da büyük ilgi görüyor.  Volkswagen Ticari Araç’ın daha önce Transporter ve Amarok modellerinde de kullandığı ve başarısı kanıtlanmış Common Rail doğrudan püskürtmeli, güçlü ve yakıt yönünden verimli dört silindirli 2.0 TDI çift turbo dizel motor, Crafter’ı rakiplerinin bir adım önüne taşıyor.

Daha güçlü, daha ekonomik, daha çevreci

Euro 5 egzoz emisyon standartlarına uygun yeni motor Crafter’ı bir önceki nesline göre yüzde 12 daha tasarruflu yapıyor; 100 kilometrede 7.9 litre gibi düşük yakıt tüketim değerlerine sahip Crafter, yüzde 19 oranında düşürülmüş karbon emisyonuyla da çevreci… Güçten taviz vermeyen Crafter, bir önceki nesline göre yüzde 14 daha güçlü; 163 PS güç üreten motor, 400 Nm tork sağlıyor.

İstanbul’dan Giresun’a 75 litre

75 litre yakıtla yaklaşık 950 kilometre yol alan Crafter, 100 bin kilometre yakıt maliyetleri göz önüne alındığında sınıfında öne çıkıyor. Satış fiyatı, bakım maliyeti ve düşük yakıt tüketimi de Yeni Crafter’a, ortalama yüzde 12 daha az kullanım maliyeti getiriyor.

Yeni 2.0 TDI Çift Turbo motor Crafter’ı performanslı ve verimli bir araç yaparken, Common Rail Injection teknolojisi sayesinde çok daha sessiz…

Önder Canözer
1990 yılından bu yana dergi sektöründe her kademede görevlerde bulunan Önder Canözer, 2000 yılında Türkiye'de dijital otomobil yayıncılığını Mynet çatısı altında başlatmıştır. 2010 yılında kurduğu ve bugün Medicon Grup adını alan Medicon Yayıncılık ile Carmedya'yı hayata geçirmiş olan Canözer, bugüne kadar iki binden fazla aracın incelemesini gerçekleştirmiştir.

    Benzer yazılar

    Yukarı