Buradasınız
Home > Markalar > Apple otonom sürüş için Volkswagen ile el sıkıştı

Apple otonom sürüş için Volkswagen ile el sıkıştı

CARMEDYA.COM – Apple daha önce Daimler ve BMW ile otonom sürüş konusunda görüşmelerini sürdürüyordu. Bu olayın akabinde Apple Volkswagen ile otonom sürüş için anlaştı.

Apple ilk olarak Volkswagen’in T6 Transporter modeli ile çalışmaya başlayacak.

İlk ürün daha önce çıkacaktı

Daha önceki yapılan anlaşmalar ile ilk ürün 2015 yılında ortaya çıkacaktı. Ancak süreçte yaşanan aksiliklerden dolayı üretim fazlasıyla aksadı. Apple şu anda California’da halka açık yollarda otonom sürüş araçlarını çalıştırıyor. Bunlar arasında 55 adet Lexus marka otomobillerde yer alıyor. Bu otonom sürüş anlaşmasının ardından T6 Transporter İtalya’daki Italdesign’ın laboratuarın da yeniden planlanacak. Model burada elektrikli ve otonom sürüş özelliğine sahip bir araç haline getirilecek. Daha sonrasında ise ürün gamının sayısını arttırarak bir filo oluşturmayı da marka istiyor.

Alper Güler
2008 yılından bu yana otomobil yayıncılığı sektörünün her alanında görevlerde bulunan Alper Güler, Türkiye’de dijital otomobil yayıncılığına Otomobil Dünyam çatısı altında başlatmıştır. 2014 yılında Doğan Yayın Holding bünyesinde çalışan Alper Güler, 2017 yılı sonunda bugün Medicon Grup adını alan Carmedya’da görevine devam etmektedir. Bugüne kadar iki binden fazla aracın incelemesini gerçekleştirmiştir.
https://www.carmedya.com

    Benzer yazılar

    Yukarı