Buradasınız
Home > Güncel > Ankara Fluence Z.E.’yi Test Etti

Ankara Fluence Z.E.’yi Test Etti

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek, Renault Euromed Bölgesi Başkanı Jacques Chauvet ve Renault MAİS Genel Müdürü İbrahim Aybar arasında 14 Ekim 2010 tarihinde gerçekleştirilen elektrik motorlu araç altyapı protokolü, çevre dostu elektrik motorlu araçların, dünyanın diğer öncü şehirlerinde olduğu gibi Ankara’da da kullanımı ve yaygınlaştırılması konusunda işbirliği oluşturmayı amaçlıyor.

Bu kapsamda 23 Mart 2011 Çarşamba günü Ankara Büyükşehir Belediyesi Başkanlık Makamı alanında Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek ve Renault Mais Elektrik Motorlu Araç Proje Koordinatörü Ümit Çevik’in katılımları ile Ankara’ya getirilecek ilk elektrik motorlu Fluence ile test sürüşü gerçekleştirildi.

Deneme sürüşünün ardından Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek, otomobilin sessizliğini, çevre kirliliği yaratmamasını özellikle çok beğendiğini belirtti ve “Şehiriçi kullanıma son derece uygun bir otomobil. Elektrik motorlu Fluence’ın kalkışlardaki hızlanmasından çok etkilendim” şeklinde izlenimlerini aktardı.

Sıfır Salımlı İşbirliği Hazırlık  Programı  anlaşması, 2011 yılından itibaren üretimi gerçekleşecek olan elektrik motorlu araçlar için Ankara il sınırları içerisinde gerekli şarj altyapısının oluşturulmasını, buna bağlı hizmetler, düzenlemelerin geliştirilmesini ve aynı zamanda Ankara Büyükşehir Belediyesi’nin, Türkiye’de plakalanacak ilk elektrik motorlu aracı simgeleyen Fluence Z.E. otomobillerden 100 adet satın alarak belediye hizmetlerinde kullanmasını kapsıyor.

Önder Canözer
1990 yılından bu yana dergi sektöründe her kademede görevlerde bulunan Önder Canözer, 2000 yılında Türkiye'de dijital otomobil yayıncılığını Mynet çatısı altında başlatmıştır. 2010 yılında kurduğu ve bugün Medicon Grup adını alan Medicon Yayıncılık ile Carmedya'yı hayata geçirmiş olan Canözer, bugüne kadar iki binden fazla aracın incelemesini gerçekleştirmiştir.

    Benzer yazılar

    Yukarı