Buradasınız
Home > Güncel > Anadolu Isuzu’dan 11 Bininci Araç

Anadolu Isuzu’dan 11 Bininci Araç

Türkiye’de son 7 yıl üst üste en çok midibüs ihraç etme başarısı gösteren ve Avrupa’nın sayılı midibüs üreticileri arasında yer alan Anadolu Isuzu, 11 bininci aracını Cezayir’e ihraç etti.

1998 yılından bu yana Anadolu Isuzu’nun Cezayir bayiliğini yapan EURL Automotive Distribution’a yapılan Eco Urban’la 11 bininci aracı ihraç ettiklerini söyleyen Anadolu Isuzu Genel Müdürü Ömer Ablay, bu ihracatın Anadolu Isuzu için çok önemli bir Pazar olan Cezayir’e yapılmasından büyük bir sevinç duyduklarını belirtti.

Ablay şunları söyledi;

“Son 7 yıldır Türkiye’de küçük otobüs ihracatında Anadolu Isuzu liderliğini sürdürmektedir. Türkiye’de üretilerek ihracatı yapılan her iki midibüsten biri Anadolu Isuzu’nun.

Anadolu Isuzu, kuruluşundan bu güne 50’den fazla ülkeye toplam 11 bin araç ihraç etmiştir. Ürettiğimiz araçlar sadece Türkiye pazarı için değil aynı zamanda Avrupa pazarı için de tasarlanıyor. 25 ülkeyi kapsayan 15 distribütörlük ağımız ve 100’ü aşkın yurtdışı servis noktamız ile dünya standartlarında hizmet vermeye devam edeceğiz.”

Önder Canözer
1990 yılından bu yana dergi sektöründe her kademede görevlerde bulunan Önder Canözer, 2000 yılında Türkiye'de dijital otomobil yayıncılığını Mynet çatısı altında başlatmıştır. 2010 yılında kurduğu ve bugün Medicon Grup adını alan Medicon Yayıncılık ile Carmedya'yı hayata geçirmiş olan Canözer, bugüne kadar iki binden fazla aracın incelemesini gerçekleştirmiştir.

    Benzer yazılar

    Yukarı