Buradasınız
Home > Güncel > Ampera’ya Ecobest Ödülü

Ampera’ya Ecobest Ödülü

Avrupa’nın önde gelen 15 gazetecisinden oluşan AUTOBEST jürisi Ampera’nın devrimsel yakıt sistemini ödüllendirirken, bunu, otomotiv sektöründe lider eko-teknoloji olarak nitelendirdi.

ECOBEST ödülü, günlük kullanıma uygun, çevreyle dost e-mobilite konseptinin etkili bir yöntem olduğunun kanıtı. Ampera bundan başka, Fransız “L’Automobile” dergisinin “Innovation Thropy” ödülünün ve İngiliz “What Car” yayınının “Yeşil Teknoloji Ödülü”nün de sahibi. Ayrıca AUTOBEST’in “E-Award 2011” yarışmasında, okuyucuların oylarıyla en iyi elektrikli otomobil seçildi.

Ampera, ödüllerinin yanında tüketicilerin yoğun ilgisine de sahip. 64. Frankfurt Motorshow’da sergilenen otomobil şimdiden 6 bin ön sipariş aldı.

EuroNCAP’ten aldığı 5 yıldızla çevreci olduğu kadar güvenli de olduğunu ispatlayan Ampera, tamamen elektrikli olarak ve sıfır karbondioksit emisyonuyla 40-80 km arasında menzile sahip. Batarya en düşük seviyeye ulaştığında devreye giren benzinli motoru bataryayı şarj ediyor ve otomobil elektrikli olarak yoluna devam ediyor. Toplamda 500 km’yi hiç durmadan katedebilen Ampera’nın benzinli motoru 100 km’de sadece 1.6 lt benzin tüketiyor ve karbondioksit salınımı 27 g/km. Ampera, 2012 Temmuz’da Türkiye’de olacak.

Önder Canözer
1990 yılından bu yana dergi sektöründe her kademede görevlerde bulunan Önder Canözer, 2000 yılında Türkiye'de dijital otomobil yayıncılığını Mynet çatısı altında başlatmıştır. 2010 yılında kurduğu ve bugün Medicon Grup adını alan Medicon Yayıncılık ile Carmedya'yı hayata geçirmiş olan Canözer, bugüne kadar iki binden fazla aracın incelemesini gerçekleştirmiştir.

    Benzer yazılar

    Yukarı