Buradasınız
Home > Güncel > Amansız Takip

Amansız Takip

Formula 1 / F1 / Fernando Alonso / Ferrari / Singapur GP

Formula 1’de sezonun 15. yarışının gerçekleştiği  Singapur Grand Prix’sinde zafere ulaşan Fernando Alonso genel klasmanda lider ile puan farkını da 11’e indirdi.

Sezonun bitimine sadece dört yarış kalırken, Singapur’daki yarışa ilk sırada başlayan Ferrari’nin İspanyol pilotu Fernando Alonso damalı bayrağı ilk gören pilot olarak, şampiyonluk yolundaki umutlarını arttırdı.

Genel klasmanda dengelerin her an değişebildiği son dört yarışa girilirken, 61 tur üzerinden gerçekleşen Singapur’daki yarışta pilotların mücadelesi nefesleri kesti.

Yarışa ilk cepten başlayan Alonso, pilotların birbirlerini geçmesinin çok zor olduğu yarıştaki bu üstünlüğünü sonuna kadar korumayı başardı. Seyircilerin yoğun ilgi gösterdiği yarışın 36. turunda Kobayashi ile Senna çarpışınca güvenlik aracı piste girmek zorunda kaldı. Güvenlik aracının pistten çıkmasının hemen ardından bu kez genel klasman lideri Webber ile zirvenin favori isimlerinden Hamilton’ın karıitığı kaza neredeyse sonucu belirledi. Hamilton 3. sıradaki Webber’i geçmek için atak yaptığında rakibinin aracıyla temas edince yarışa devam edemedi.

Bu kaza nedeniyle her iki pilot da yapılan inceleme sonrasında ceza almadı.

Kalan turlarda liderlik mücadelesi Vettel ile Alonso arasında geçti ancak üstünlüğü elden bırakmayan Alonso 1 saat 57 dakika 53.579 saniyelik derecesiyle yarışı kazanmayı başardı.

Bu sonuçla Alonso genel klasmanda ikinci sıraya yükselirken, lider Webber ile puan farkını da 11’e indirdi ve kalan yarışlar daha büyük önem kazandı.

Alonso’nun ardından yarışı ikinci sırada tamamlayan Vettel’i takip eden isim ise Webber oldu.

[table id=34 /]

[table id=35 /]

Önder Canözer
1990 yılından bu yana dergi sektöründe her kademede görevlerde bulunan Önder Canözer, 2000 yılında Türkiye'de dijital otomobil yayıncılığını Mynet çatısı altında başlatmıştır. 2010 yılında kurduğu ve bugün Medicon Grup adını alan Medicon Yayıncılık ile Carmedya'yı hayata geçirmiş olan Canözer, bugüne kadar iki binden fazla aracın incelemesini gerçekleştirmiştir.

    Benzer yazılar

    One thought on “Amansız Takip

    Comments are closed.

    Yukarı