Buradasınız
Home > Güncel > Allianz Mercedes GP Petronas’a Sponsor Oldu

Allianz Mercedes GP Petronas’a Sponsor Oldu

Allianz, Mercedes GP Petronas Formula One™ ile sponsorluk anlaşması imzaladı. Mercedes-Benz tarafından temin edilen Resmi Formula One™ Güvenlik Aracı ve Medikal Araç üzerinde anlaşma süresi boyunca Allianz markası yer alacak.

Allianz, Mercedes GP Petronas ile güvenlikle ilgili çeşitli konularda işbirliği yapmayı amaçlıyor. 1 Şubat’ta Valencia’da yapılan ilk sezon öncesi testlerden itibaren baş ve boyun sistemleri ve emniyet kemeri olmak üzere iki ana güvenlik aksamının üzerinde Allianz logosu yer alıyor: Allianz ve Mercedes GP Petronas, tüm dünyada yayınlanacak bir yol güvenliği bilgilendirme programı üzerinde de birlikte çalışacak.

Ortaklığın, Allianz’ın yol güvenliği, Formula One™ ve otomotiv endüstrisine verdiği önemi gösterdiğini belirten Allianz SE Grup Pazar Yönetimi Küresel Başkanı Joseph K. Gross şunları söyledi: “Yol güvenliği konusuna farkındalığın artması, kazaların ve bunun sonucunda hasarların azalması anlamına gelir. Dünya genelinde trafik kazalarında her gün yaklaşık 3.000 kişi hayatını kaybediyor ve yaklaşık 30.000 kişi de ciddi şekilde yaralanıyor. 50 milyondan fazla aracı sigortalayan global sigorta şirketi Allianz olarak, trafik kazalarının sayısının ve ciddiyetinin azaltılmasına büyük önem veriyoruz. Allianz Formula One™ anlaşması sayesinde, Formula One™ sürücülerinin güvenliğine dikkat çekerek, dünya genelindeki sürücülerin yol güvenliği konusunda farkındalıklarını arttırmayı hedefliyoruz.” Gross sözlerine şöyle devam etti: “Daha önce hiç kimse Güvenlik Aracını ve Medikal Aracı Allianz’ın yaptığı şekilde markalamamıştı. Yol güvenliğine verilen önemin bu şekilde görünürlük kazanması bizim açımızdan da, tüm dünyadaki 75 milyon sigortalımıza mesaj vermesi açısından da çok önemli. “Allianz, tıpkı Mercedes GP Petronas gibi, yol güvenliğinin tüm yönleriyle ilgileniyor. Araç üreticisi Mercedes-Benz ile dünyanın en büyük sigorta şirketlerinden Allianz arasında kurulacak karşılıklı etkileşimin sunacağı faydaların farkındayız.”

Önder Canözer
1990 yılından bu yana dergi sektöründe her kademede görevlerde bulunan Önder Canözer, 2000 yılında Türkiye'de dijital otomobil yayıncılığını Mynet çatısı altında başlatmıştır. 2010 yılında kurduğu ve bugün Medicon Grup adını alan Medicon Yayıncılık ile Carmedya'yı hayata geçirmiş olan Canözer, bugüne kadar iki binden fazla aracın incelemesini gerçekleştirmiştir.

    Benzer yazılar

    Yukarı