Buradasınız
Home > Güncel > Alfa Romeo’dan Yeni Model Atağı

Alfa Romeo’dan Yeni Model Atağı

Fiat Grup bünyesindeki Alfa Romeo, Avrupa basınında yer alan haberlere göre 2018 yılına kadar yedi yeni modelin örtüsünü kaldırmaya hazırlanıyor.

İlk olarak 2016 yılında yenilenen cabrio karosere sahip Spider ile yeni model atağına başlamayı hedefleyen Alfa Romeo, bu modelin arkasından sedan ve station wagon karosere sahip Giulia ve Alfetta modellerini de 2017 ve 2018 yıllarında satışa sunmayı planlıyor.

Alfa Romeo’nun yeni model Giulia sedan BMW’nin 3 Serisi, Alfetta sedan ise BMW 5 Serisi ile rekabet edecek.

Bu arada Almanya’nın köklü yayınlarından Auto Bild’de yer alan bir habere göre ise, model atağının en önemli bölümünü ise markanın crossover sınıfına adım atacağı ve adı açıklanmayan iki farklı modeli olacağı belirtiliyor.

Alfa Romeo’nun uzun süredir arkadan itişli ve sürekli dört tekerden çekiş sistemlerine sahip olacak crossover modeler üzerinde çalıştığı biliniyor. Kod adı Giorgio olan model serisi için ilk sinyaller Aralık ayında verilmişti.

Önder Canözer
1990 yılından bu yana dergi sektöründe her kademede görevlerde bulunan Önder Canözer, 2000 yılında Türkiye'de dijital otomobil yayıncılığını Mynet çatısı altında başlatmıştır. 2010 yılında kurduğu ve bugün Medicon Grup adını alan Medicon Yayıncılık ile Carmedya'yı hayata geçirmiş olan Canözer, bugüne kadar iki binden fazla aracın incelemesini gerçekleştirmiştir.

    Benzer yazılar

    Yukarı