Buradasınız
Home > Güncel > Alfa Romeo 4C Piste Çıkıyor

Alfa Romeo 4C Piste Çıkıyor

Alfa Romeo’nun kısıtlı sayıda üretilen 4C modeli, FIA tarafından WTCC (World Touring Car Championship) yarışları için 2014 sezonunda güvenlik aracı olarak belirlendi.

Fas Marakeş’te bulunan Moulay El Hassan Pisti’nde 12-13 Nisan’da gerçekleşecek yarışla başlayacak WTCC 2014 sezonunda bütün yarışlarda güvenlik aracı olarak piste çıkacak 4C, Uluslaraarsı Paris Otomobil Fuarı’nda 2013 yılının en güzel otomobili seçilmişti.

Alfa Rome mühendisleri tarafından geliştirilen ve İtalya Modena’daki Maserati tesislerinde üretilen Alfa Rome 4C, markanın spor otomobil konusunda geldiği noktayı gösteren en önemli modeli olarak karşımıza çıkıyor.

Arkadan itişli, iki kişilik bir spor otomobil plan 4C, fabric verilerine göre 0-100 ams hızlanmasını 4.5 saniyede gerçekleştiriyor ve 257 km/s hıza ulaşabiliyor. Karbon fiber ve alüminyum gibi hafif malzemelerden geliştirilen gövdesinin 895 kilogramlık düşük ağırlığı ve öne 40, arkaya ise 60 oranında dağıtılan ağırlık sayesinde mükemmel bir dengeye sahip 4C’de 240 HP 1750 turbo benzinli bir motor kullanılıyor ve çift kavramalı Alfa TCT şanzıman ile kombine ediliyor.

Önder Canözer
1990 yılından bu yana dergi sektöründe her kademede görevlerde bulunan Önder Canözer, 2000 yılında Türkiye'de dijital otomobil yayıncılığını Mynet çatısı altında başlatmıştır. 2010 yılında kurduğu ve bugün Medicon Grup adını alan Medicon Yayıncılık ile Carmedya'yı hayata geçirmiş olan Canözer, bugüne kadar iki binden fazla aracın incelemesini gerçekleştirmiştir.

    Benzer yazılar

    Yukarı