Buradasınız
Home > Güncel > Alerjisi Olana Ford Müjdesi

Alerjisi Olana Ford Müjdesi

Bahar geldi. Bu pek çok kişi için kışın karanlık ve karamsar günlerinden kurtuluş anlamı taşırken; Avrupa genelinde sayıları 80 milyon civarında olduğu tahmin edilen alerji sahibi insanlar için mendil ve alerji ilacı kullanmak anlamına geliyor. Müşteri memnuniyeti çerçevesinde, alerjisi olan kullanıcılarını da memnun etmeyi amaçlayan Ford’un araç geliştirme ekipleri, Ford otomobillerini alerji dostu yapabilmek için kapsamlı araştırmalar gerçekleştiriyor.

Dünya üzerinde resmi TÜV alerji testi sertifikasına sahip tek otomobil markası olan Ford, Yeni C-MAX’ı alerji dostu otomobilleri arasına kattı. 100’ün üzerinde malzeme ve parçası alerji testinden geçirilen ve onaylanan yeni 5 kişilik C-MAX ile 7 kişilik Grand C-MAX böylece Fiesta, yeni Focus, S-MAX, Galaxy, Mondeo ve Kuga’nın da aralarında bulunduğu uzun TÜV sertifikalı Ford modelleri listesindeki yerini aldı.

Yeni 5 kişilik C-MAX ile 7 kişilik Grand C-MAX modellerini bahar öncesine yetiştiren Ford, Almanya’nın dünyaca ünlü TÜV Rheinland yetkili test kuruluşunun “Alerji Testinden Geçirilmiş İç Mekân” sertifikasını almaya hak kazandı. Ford aynı zamanda merkezi Berlin’de bulanan Alerji Araştırma Vakfı Avrupa Merkezi’nin verdiği “Kalite” sertifikasının da sahibi.

“Müşterilerimize en iyi tasarım, performans, kalite ve yolcu ortamını sunmak istiyoruz. Alerji riski taşıyan her türlü malzeme ve maddenin kullanılmasını önlemek veya mutlak ölçülerde asgariye indirmek için elimizden geleni yapmamızın nedeni bu” diyen Ford Avrupa Mühendislik Birimi Müdürü Caspar Dirk Hohage, Ford’un TÜV alerji testinden geçerek sertifika alan dünyanın tek araç üreticisi olduğunun da altını çiziyor.

Bugün yollarda TÜV sertifikasına sahip yaklaşık 4,5 milyon Ford otomobili bulunuyor. Tüm Ford otomobilleri için TÜV ölçüm ve değerlendirme sonuçları ise internette www.TÜV.com adresinde yayınlanıyor.

100’ün üzerinde malzeme ve parça testten geçiriliyor

Ford otomobillerinin 100’ün üzerinde malzeme ve parçası üzerinde alerji testi yapılıyor. Ayrıca, direksiyon koltuk örtüleri gibi doğrudan ve uzun süreli deriye temas eden bütün parçalar dermatolojik olarak test ediliyor. Ford araçlarında, alerjik polenlerin araç içine girmesine engel olmak için yüksek performanslı bir polen filtresi de bulunuyor.

Ford mühendisleri, bazı insanlarda alerjik reaksiyonlar üretebilen lateks, krom ve nikel gibi malzemelerin kullanılmamasına gayret ediyor ancak zorunlu durumlarda mümkün olan en düşük miktarı kullanmaya özen gösteriyorlar.

TÜV sertifikası; yeni Ford C-MAX modellerinin iç mekânlarında kullanılan malzemelerin yolcuların alerji risklerini en aza indirecek şekilde özel olarak seçildiğini resmi olarak teyit ediyor ve ancak zararlı maddeler ile alerjiye yol açan ajanlara yönelik olarak kapsamlı ve bilimsel doğrulanabilir testlerin tamamlanmasının ardından veriliyor.

Önder Canözer
1990 yılından bu yana dergi sektöründe her kademede görevlerde bulunan Önder Canözer, 2000 yılında Türkiye'de dijital otomobil yayıncılığını Mynet çatısı altında başlatmıştır. 2010 yılında kurduğu ve bugün Medicon Grup adını alan Medicon Yayıncılık ile Carmedya'yı hayata geçirmiş olan Canözer, bugüne kadar iki binden fazla aracın incelemesini gerçekleştirmiştir.

    Benzer yazılar

    Yukarı