Buradasınız
Home > Güncel > Ağaoğlu Kıbrıs’ta İstediğini Aldı

Ağaoğlu Kıbrıs’ta İstediğini Aldı

Hakkı Ağaoğlu, 19-20 Mayıs tarihlerinde Kıbrıs’ta düzenlenen Uluslararası Kıbrıs Gençlik ve Spor Rallisi’nde start aldı. Türkiye Ralli Şampiyonası’na 0,9 katsayı ile puan veren Kıbrıs Rallisi’ni sınıfında üçüncü sırada tamamlamayı başaran Hakkı Ağaoğlu, Türkiye Ralli Şampiyonası puan hanesine Sınıf 3’de 5.4, genel klasmanda ise 18 puan yazdırdı.

Hakkı Ağaoğlu, co pilotu Hakan Uçucu ile Türkiye Ralli Şampiyonası’na Nisan ayında koşulan Ege Rallisi ile start vermişti. Ege Rallisi’nde yaşadığı mekanik arıza sebebi ile yarışı tamamlayamayan Hakkı Ağaoğlu Sınıf 3’de kaybettiği puanların telafisi için Kıbrıs Rallisi’nde start aldı. 19 Mayıs kutlamaları çerçevesinde Atatürk stadından 18 yerel yarışçı ile birlikte start alan Ağaoğlu, ilk kez geçtiği etaplarda temkinli bir tempoda yarıştı. Yarışı tamamlayarak Türkiye Ralli Şampiyonası için genel klasmanda ve Sınıf 3’ de ikincilik puanları alan Ağaoğlu yarış sonrası şunları söyledi: “Kıbrıs’a Ege’de kaybettiğimiz puanların telafisi ve önümüzdeki İstanbul Rallisi için antrenman amaçlı gittik. Teknik isteyen, zorlu ve kırıcı etaplarda tempomuzu aynı seviyede tutarak arabamızı kollamaya çalıştık. Özel seyirci etabında ise tempomuzu arttırıp seyirciye keyifli görüntüler verdik ve büyük ilgi gördük. İstediğimiz puanları aldığımız gibi çok da keyifli bir yarış geçirdik. KKTC’de bizi evimizdeymişiz gibi hissettiren tüm dostlara ve organizasyondaki herkese teşekkür ederiz.”

Ağaoğlu ana sponsorluğunda Coca Cola, Full, GP Garage, Pozitif Dekor, Sony, Strategia desteği ile yarışan MY Team pilotları Hakkı Ağaoğlu ve Cüneyt Göz, 9-10 Haziran tarihlerinde koşulacak 33. İstanbul Rallisi’nde start alacaklar.

Önder Canözer
1990 yılından bu yana dergi sektöründe her kademede görevlerde bulunan Önder Canözer, 2000 yılında Türkiye'de dijital otomobil yayıncılığını Mynet çatısı altında başlatmıştır. 2010 yılında kurduğu ve bugün Medicon Grup adını alan Medicon Yayıncılık ile Carmedya'yı hayata geçirmiş olan Canözer, bugüne kadar iki binden fazla aracın incelemesini gerçekleştirmiştir.

    Benzer yazılar

    Yukarı