Buradasınız
Home > Güncel > Adams Rakip Tanımıyor

Adams Rakip Tanımıyor

ABD’den Nate Adams Cumartesi günü 2011 Red Bull X-Fighters Dünya Turu’nun Brasilia’daki (Brezilya) ikinci durağında FMX tarihinin en kalabalık seyircisi önünde en iyi numaralarını yaptı. Adams Brezilya’nın mimar Oscar Niemeyer tarafından tasarlanmış başkentindeki son düelloda Avustralyalı Robbie Maddison’u yenilgiye uğrattı. Norveçli Andre Villa üçüncü sırayı aldı.

Brasilia’nın kalbindeki “Espanada dos Ministerios”u günümüzün en iyi FMX atletlerinin oyun alanına çevirmek için 600 kamyon dolusu (7300  metreküp) toprak kullanıldı. ABD’nin California eyaletinin Temecula kentindeki Madera de Playa Road’da yaşayan 27 yaşındaki Adams finalde komşusu olan Robbie Maddison’u yenilgiye uğrattı.

Dev kicker’lar ve 100 bini aşkın kişiden oluşan müthiş izleyici topluluğu bazı sürücülerin sinirlenmesine neden oldu. Geçen yıl genel klasmanda ikinci olan Norveçli Andre Villa favoriler arasında gösteriliyordu, fakat yarı finallerde motosikletinden inmeye mecbur kaldı. 19 yaşındaki Yeni Zelandalı sporcu Levi Sherwood da yarışı dördüncü bitirdi.

Brezilya’nın yerel kahramanı Gilmar Flores ilk raunttan ötesine geçemedi ve 11. Oldu. Nate Adams ilk iki raundu 165 puanla tamamlayarak Red Bull X-Fighters’ta genel klasmanda  birinciliğe yükseldi. Brasilia’ya gelen lider Dany Torres (ESP) sakatlıkları nedeniyle yarışa katılamadı.

Dünya çapındaki serinin geri kalan durakları: Roma (24 Haziran), Madrid (15 Temmuz, Varşova (6 Ağustos ve Sydney (17 Eylül).

Brasilia’daki nihai sonuçlar: 1. Nate Adams (ABD), 2. Robbie Maddison (ABD), 3. Andre Villa (Norveç), 4. Levi Sherwood (Avustralya), 5. Eigo Sato (Japonya), 6. Javier Villegas (Şili), 7. Adam Jones (ABD), 8. Blake Williams (Avustralya), 9. Beau Bamburg (ABD), 10. Gilles Dejong (Belçika), 11. Gilmar Flores (Brezilya)

Genel Klasman (6 etkinlikten ikincisinden sonra): 1. Nate Adams (ABD) 165Puan, 2. Andre Villa (Norveç) 145 Puan, 3. Robbie Maddison (Avustalya) 110 Puan…

Önder Canözer
1990 yılından bu yana dergi sektöründe her kademede görevlerde bulunan Önder Canözer, 2000 yılında Türkiye'de dijital otomobil yayıncılığını Mynet çatısı altında başlatmıştır. 2010 yılında kurduğu ve bugün Medicon Grup adını alan Medicon Yayıncılık ile Carmedya'yı hayata geçirmiş olan Canözer, bugüne kadar iki binden fazla aracın incelemesini gerçekleştirmiştir.

    Benzer yazılar

    Yukarı