Buradasınız
Home > Güncel > Accent Blue’ya Dizel Seçeneği

Accent Blue’ya Dizel Seçeneği

Tamamen yenilenen yüzüyle, Türkiye’de Nisan ayında 1.4 lt benzinli motor seçeneği ile satışa sunulan Accent Blue’nun dizel motor seçeneği de model yelpazesinde yerini aldı. 128 HP’lik gücü ile sınıfının en güçlü dizel otomobili ünvanına sahip Accent Blue, 40 bin 500 TL’den başlayan fiyatlarla satışa sunuldu.

Hyundai Accent Blue, 1.6 litrelik dizel motor seçeneği ile yüksek güç ve yakıt ekonomisini bir arada sunuyor. Değişken Geometrili Turbo ile tam 128 HP güç üreten  motor, yüksek teknolojisi sayesinde 6 ileri manuel şanzımanla 100 km’de sadece 3,9 litrelik yakıt tüketim değerine sahip.

Accent Blue 1.6 CRDi, benzinli modelde olduğu gibi yine Mode ve Prime olmak üzere iki farklı donanım seviyesine sahip. Mode seçeneğinde sürücü ve ön yolcu havayastıkları, ESP, VSM, soğutmalı fren diskleri, ön sis farları, Radyo/CD/MP3 çalar ve iPod bağlantısı gibi birçok özellik standart olarak sunulurken Prime donanım seviyesinde ise yan ve perde havayastıkları, deri direksiyon ve vites topuzu, dijital klima, alaşımlı jantlar ve park sensörü bulunuyor.

Accent Blue Dizel’in fiyatları, şanzıman ve donanım seviyesine göre 40 bin 500 ile 45 bin 500 TL arasında değişiyor. Düz vites ve Mode donanım seviyesine sahip Accent Blue 1.6 CRDi, 40 bin 500 TL’den aynı araç otomatik şanzımanla alındığında fiyatı 43 bin TL oluyor. Prime donanım seviyesindeki manuel şanzımanlı Accent Blue 1.6 CRDi’ın da fiyatı 43 bin TL iken otomatik vitesli Prime modelinin fiyatı ise 45 bin 500 TL.

Hyundai’nin “New Thinking. New Possibilities. – Yeni Yaklaşım. Yeni Olanaklar” anlayışı çerçevesinde piyasaya sunduğu yeni modeli yedinci nesli Accent Blue, benzinli versiyonunda olduğu gibi dizel motor seçeneğinde de “5 Yıl Garantili Ultra Servis” paketini standart olarak sunuyor.

Önder Canözer
1990 yılından bu yana dergi sektöründe her kademede görevlerde bulunan Önder Canözer, 2000 yılında Türkiye'de dijital otomobil yayıncılığını Mynet çatısı altında başlatmıştır. 2010 yılında kurduğu ve bugün Medicon Grup adını alan Medicon Yayıncılık ile Carmedya'yı hayata geçirmiş olan Canözer, bugüne kadar iki binden fazla aracın incelemesini gerçekleştirmiştir.

    Benzer yazılar

    Yukarı