Buradasınız
Home > Güncel > 777 Yacht Group’dan Helix İle Mavi Yolculuk

777 Yacht Group’dan Helix İle Mavi Yolculuk

Dünyaca ünlü 167 yıllık Hollandalı Feadship Royal Van Lent tershanesinin ürettiği F45 Vantage serisine ait Helix Megayatının Türkiye’deki tek satış yetkisine sahip broker’ı olan 777 Yacht Group, Helix ile seyahat ayrıcalığını tadacak müşterilerine ekstra konfor ve lüks vaad ediyor. Hem de finansal yatırım gerektirmeden.

Hepimiz rahatlamayı farklı şekillerde tanımlamamıza rağmen, modern hayatın baskılarından uzaklaşma şansına sahip olmak çoğu kişinin önceliği. Hollanda’da 167 yıldır faaliyet gösteren Feadship tershanesinin ürettiği F45 Vantage serisine ait Helix yatı bu amaçla dizayn edilmiştir. En temiz okyanusların zihninizi, bedeninizi ve ruhunuzu dinlendirmesine izin verirken, Helix dünyanın dört bir yanını güvenli bir şekilde gezmenizi sağlıyor.

Helix, zaman ve finansal yatırım gerektirmeyen, mega yatlarda orta boy segmentin son ürünü. Üstün Feadship tasarımı, eşsiz bir yatçılık deneyimi yaratmak için mühendislik, teknik ve şıklığın kombinasyonunu size sunmaktadır.Helix’in kendini kanıtlamış dizaynı, Feadship tarafından seçilen “Nautical Style” iç mimarisi ile; koyu renk ahşap kaplamayı nötr tonlarla birleştirerek sıcak ve seçkin bir atmosfer yaratmakta.

Tavan içine adapte edilmiş merkezi havalandırma sistemi sayesinde 45 metre bir yat için maksimum iç hacmi sunan Helix, pencereler için de daha fazla alan sağlamakta. Helix ‘de ışık dolu yaşam alanlarının merkezi üst güvertedeki salon. Üst üste kayarak açılan camlar sayesinde bu salon “indoor” yada “outdoor” olarak kullanılabilmekte. Ayrıca açık güverte zeminindeki tik kaplama içeride de devam ederek görsel bütünlüğü sağlamakta.

En üstte bulunan sun deck’te ise güneşin, jakuzinin ve barbekünün keyfi çıkartılabiliyor. Helix, ana güvertesinde bulunan 1’i tekne sahibi için özel olarak hazırlanmış (Master Cabin) 5 kamarasında toplam 10 kişiyi ağırlayabiliyor. Üst güvertede bulunan çok amaçlı oda ise, isteğe göre ekstra kamara, oyun odası veya çocuk odası şeklinde düzenlenebilmekte.

Güverteden tavana kadar uzanan pencereler ile Master Cabin’de yaratılan ferahlık hissi, mükemmel tasarlanmış geniş banyo ile tamamlanmış. Hem banyo hem de Master Cabin’in tavanında bulunan 3,2 metrelik açılır cam ile gökyüzü keyfi doyasıya yaşanabilmekte. Helix aynı zamanda “Charter Class” bir mega yatın tüm gereksinimlerini karşılayacak şekilde inşa edilmiş.

Alt güverte, kıç tarafta bulunan, 4 metrelik açılabilir platform hem yüzmek için, hem de parti yapmak için kullanılabilir. Yine burada bulunan saunada rahatlayabilirsiniz. Karaya çıkmak istediğinizde ise garajda bulunan bot, sizi ve misafirlerinizi en güvenli şekilde istediğiniz yere götürecek.

10 kişilik mürettebat kamarası, mürettebatın tüm ihtiyaçları düşünülerek alt güverteye yerleştirilmiş. Böylece misafirlerinize ve mürettebata maksimum kişisel kullanım alanı yaratılmış. Mühendislik harikası dizaynı ile bakım tutum gereksinimlerini asgari seviyede tutan Helix’de çalışmak mürettebatınız için bir eğlenceye dönüşmekte. 21-24 Eylül 2011 tarihleri arasında, sektörün en prestijli etkinliği Monaco Yacht Show’a katılan Helix, müşterilerin özel zevklerine uygun bir biçimde hazırlanmış ve okyanus aşırı seyahatleri keyifli tatillere çevirecek bir mega yat.

Nautical

Helix hakkında

Helix’in tam boyu 44.70 m (146.10 ft), genişliği  9.20 m (30.20 ft)dir. Su Çekimi 2.70 m (8.10 ft)’dir. Makine dairesinde 2 adet MTU 12V2000 M70 788 kW/1055 BHP ana makinesi vardır. Maximum Hız 14.5 knot. Menzili Transatlantiktir. Klas, Llyod’s@100AI, SSC, Yacht, Mono, GG, LMC,UMS, MCA, tersanesi Feadship – Royal Van Lent, malzemesi ise çelik gövde/ Aluminyum üst binadır. Helix’in misafir kapasitesi 10/12 misafir (5/6 Kabinde), mürettebat kapasitesi de 10 kişidir (5 kabinde). Bulunduğu yer Hollanda’dır.

Satış Fiyatı  :  33.500.000 Euro

Nautical

Önder Canözer
1990 yılından bu yana dergi sektöründe her kademede görevlerde bulunan Önder Canözer, 2000 yılında Türkiye'de dijital otomobil yayıncılığını Mynet çatısı altında başlatmıştır. 2010 yılında kurduğu ve bugün Medicon Grup adını alan Medicon Yayıncılık ile Carmedya'yı hayata geçirmiş olan Canözer, bugüne kadar iki binden fazla aracın incelemesini gerçekleştirmiştir.

    Benzer yazılar

    Yukarı