Buradasınız
Home > Güncel > 4 Yıldızlı İlk Çin Otomobili Geely Emgrand EC7

4 Yıldızlı İlk Çin Otomobili Geely Emgrand EC7

Geely’nin C segmentindeki modeli Emgrand EC7, Avrupa otomotiv endüstrisinin nabzını tutan değerlendirme kuruluşu Euro NCAP tarafından uygulanan çarpışma testlerinden 4 yıldız aldı. Böylece Emgrand EC7 , EuroNCAP’ten 4 yıldız alan ilk Çin otomobili  oldu.

Geely Emgrand EC7, yetişkin yolcu güvenliğinden yüzde 75, çocuk yolcu güvenliğinden yüzde  80, yaya güvenliğinden yüzde 42 ve sürüş güvenliği sisteminden yüzde 86 alarak 4 yıldızın sahibi oldu. EuroNCap Genel Sekreteri Michiel van Ratingen konu ile ilgili yaptığı açıklamada; “ Geely Emgrand EC7’nin aldığı bu skorlar, Çin otomotiv endüstrisi için adeta bir dönüm noktası niteliğinde. Bu skorlar, Çinli otomobil üreticilerinin daha güvenli araç üretimi konusunda yaptıkları yatırımların nihai bir sonucudur. ” yorumunu yapıyor.

Emgrand EC7 modeli, markanın Avrupalı tüketici için Avrupa standartlarında ürettiği ilk otomobil serisi olma özelliğini taşıyor. Bu serinin ilk üyesi olan EC7, sedan ve hatchback gövde tipiyle Türkiye’de Geely’nin sunduğu en güvenli, en performanslı araç olarak öne çıkıyor. 680 lt.’lik bagaj kapasitesiyle sınıfındaki en geniş bagaj hacmine sahip olan Emgrand EC7, 4,635 mm’lik uzunluğu ile segmentindeki en uzun araç.

Geely’nin Emgrand EC7 modeli ülkemizde, mekanik, boya ve paslanmazlıkta  5 yıl /150,000 km. garanti ile satışa sunuluyor.

Video için tıklayın

Önder Canözer
1990 yılından bu yana dergi sektöründe her kademede görevlerde bulunan Önder Canözer, 2000 yılında Türkiye'de dijital otomobil yayıncılığını Mynet çatısı altında başlatmıştır. 2010 yılında kurduğu ve bugün Medicon Grup adını alan Medicon Yayıncılık ile Carmedya'yı hayata geçirmiş olan Canözer, bugüne kadar iki binden fazla aracın incelemesini gerçekleştirmiştir.

    Benzer yazılar

    Yukarı