Buradasınız
Home > Güncel > 3 Kapılı Rio Satışa Sunuldu

3 Kapılı Rio Satışa Sunuldu

Yeni Kia Rio, ülkemizde ilk olarak 2011 yılı Eylül ayında hatchback gövde tipiyle sedan versiyonu ise 2011 yılı Aralık ayında Türk tüketicisiyle buluşmuştu. Ve son olarak ailenin 3 kapılı versiyonunun satışa sunulmasıyla , ürün gamı tamamlanmış oldu.

Yeni Kia Rio 3 kapı, Rio ürün gamının en üst donanım paketi olan Sporty paket ile satışa sunuluyor. Rio 3 kapı 1.4 lt. benzinli otomatik vites 44,650 TL, 1.4 lt. 6 ileri vites dizel ise 45,850 TL fiyat etiketine sahip.

Sadece Avrupa pazarı için tasarlanan ve üretilen Kia Rio 3 kapı versiyonu , Kia’nın B segmentinde sunduğu ilk 3 kapılı otomobil olma özelliğini taşıyor.

Kia Rio 3 kapı, 5 kapı hatchback kardeşiyle aynı ölçülere sahip. Araç, 4,045 mm uzunluğa, 1,720 mm genişliğe ve 2,570 mm dingil mesafesine sahip. Kia Rio 3 kapı ayrıca, toplam 1.455 mm yüksekliği ile Kia’nın Avrupa ürün gamındaki  en alçak tavan hatlarından birine sahip.

Kia Rio 3 kapı, 1.4 lt benzinli otomatik vites ve 1.4 lt. dizel düz vites seçeneği ile satışa sunuluyor. 1,4 lt. benzinli motor,  6300 dev/dak’da 109 ps güç ve 4200 dev/dak’da 137 Nm tork üretiyor.  1.4 litre dizel motor ise 4000 dev/ dak’da 90 ps motor gücü üretirken , 1750-2750 dev/dak aralığında 220 Nm torka kadar çıkabiliyor. Aracın karma yakıt tüketimi 100 km’de 4.3 lt. olarak ölçülüyor.

Hem sürücü hem de yolcular için mükemmel bir sürüş deneyimi sunan yeni Kia Rio 3 Kapı‘da son teknoloji ürünü çok sayıda konfor ve güvenlik donanımı standart olarak sunuluyor.

Yeni Kia Rio‘da standart olarak sunulan aktif ve pasif güvenlik teknolojileri arasında sürücü, yolcu, yan ve perde olmak üzere toplam 6 adet hava yastığı, EBD destekli ABS fren sistemi, ESP (Elektronik Dengeleme Programı) ve HAC (Yokuş Kalkış Destek Sistemi), TCS

(Patinaj Engelleme Sistemi), BAS (Fren destek sistemi),  ESS (Acil fren sinyali) gibi özellikler mevcut.

Konfor ve kullanım rahatlığı sunan özellikler arasında sürücüye eve kadar eşlik eden aydınlatma sistemi (eskort) , elektrikli ısıtmalı, katlanabilir sinyalli yan aynalar, 17” alaşım jant, otomatik klima, ön sis farı, otomatik yanan kısa farlar, led tipi arka stop lambaları, yağmur sensörü, direksiyondan kumandalı bluetooth’lu radyo, CD & MP3 çalar, supervision gösterge paneli, led tipi gündüz farları, sunroof, soğutmalı torpido, viraja duyarlı farlar yer alıyor.

Önder Canözer
1990 yılından bu yana dergi sektöründe her kademede görevlerde bulunan Önder Canözer, 2000 yılında Türkiye'de dijital otomobil yayıncılığını Mynet çatısı altında başlatmıştır. 2010 yılında kurduğu ve bugün Medicon Grup adını alan Medicon Yayıncılık ile Carmedya'yı hayata geçirmiş olan Canözer, bugüne kadar iki binden fazla aracın incelemesini gerçekleştirmiştir.

    Benzer yazılar

    Yukarı