Buradasınız
Home > Güncel > 2010 Gladyatörleri Ödüllerini Aldı

2010 Gladyatörleri Ödüllerini Aldı

ODD’nin sektörel büyümeye ivme katmak ve marka algısına pozitif katkıda bulunmak amacıyla ilk kez düzenlediği, otomotiv sektörünün en kapsamlı ve prestijli organizasyonu olan “ODD Satış İletişim Ödülleri, 2010 Gladyatörleri”  renkli ve coşkulu bir ödül törenine sahne oldu. Çırağan Palace Kempinski’de düzenlenen törene, ODD Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Bayraktar, otomotiv dünyasının saygın temsilcileri ve diğer davetliler katıldı. Törende, 1’i jüri özel ödülü, diğeri Turkcell Mobil Uygulama Ödülü olmak üzere, “Satış” ve “İletişim” kategorilerindeki toplam 19 dalda seçilen Yılın Gladyatörleri, ödüllerini aldı.

Satış ödülleri, ODD veritabanındaki yıllık satış miktarlarına göre belirlenirken, iletişim ödüllerinde adaylar www.oddgladyator.com sitesi üzerinden halkoyuyla üçe indirildi, son seçimi uzmanlardan oluşan jüri yaptı.

ODD Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Bayraktar, törende yaptığı konuşmada, otomotiv sektörünün en prestijli gecesinde evsahipliği yapmanın onurunu duyduğunu belirterek, “Bugüne kadar yapılmış en kapsamlı ve görkemli ödül töreni ile sektörümüzün gücünü tüm Türkiye’ye göstermek istedik. Bu gururlu gecede amacımıza ulaştığımızı görmenin mutluluğunu yaşıyoruz. Otomotiv sektörünün verimli çalışmalarıyla, tüketicimizin de oylarıyla yarışmaya yoğun katılım göstermesi, organizasyonumuzun sahiplenildiğini ve gelenekselleşeceğini kanıtlıyor. Bu tablo da bizim için ayrı bir gurur vesilesi oldu. Ödüllerin, Türk otomotiv sektörünün marka algısına çok önemli katkılar bulunacağına inanıyorum. Ödüllendirmenin sonucunda kullanılacak olan ODD’nin gladyatörü amblemi, sektörümüzün yeni ‘güvenilir ve prestijli’ referans belgesi olacak.  Ödül törenimiz, 2010 yılı için coşkulu bir final, 2011 için umutlu bir başlangıç oldu. Bu coşkuya katkısı bulunan sektörümüzün saygın temsilcilerine ve oy veren tüketicilere teşekkürlerimi sunmayı borç bilirim” dedi.

Otomotiv sektörünün yakından takip ettiği ve heyecanla beklediği 2010 pazar rakamları da bu gece de açıklandı. Buna göre, Türkiye’de 2010 yılında satılan otomobil ve hafif ticari araç miktarı 760 bin 913 rakamına ulaştı. Otomobil 509 bin 784 adet, hafif ticari araç ise 251 bin 129 adede ulaştı. Gecede satış kategorisinde ödül alan firmalar, ödüllere paralel olarak hazırlanan ve ODD tarafından onaylanan logo/amblemlerin kullanım hakkını bir yıllığına alabilecek. Böylece hem firmalar, bu prestijli amblemleri yıl boyunca kampanyalarında kullanabilecek, hem de kamuoyunda yaşanan algı karmaşası ortadan kaldırılacak.

Geceye otomotiv sektörünün yol arkadaşlarından destek

Otomotiv sektörü ile dirsek dirseğe yürüyen firmalar, ODD Satış&İletişim Ödülleri, 2010 Gladyatörleri gecesinde de sektörü yalnız bırakmayarak geceye destek verdiler. Gecenin ana sponsoru Bridgestone ve Lassa olurken, yardımcı sponsorluğu TOTAL üslendi. Gecenin diğer sponsorları ise TEB CETELEM, GEFCO, AVİVA Sigorta ve Turkcell oldu.

Ödül Alan Gladyatörler


SATIŞ ÖDÜLLERİ

En Hızlı Büyüyen Hafif Ticari Araç Markası: Citroën

En Çok Satılan Hafif Ticari Araç Modeli: Ford Transit Connect

En Çok Satılan Hafif Ticari Araç Markası: Fiat

En Hızlı Büyüyen Otomobil Markası: Alfa Romeo

En Çok Satılan Otomobil Modeli: Renault Symbol

En Çok Satılan Otomobil Markası: Renault

En Çok Satılan Otomobil ve Hafif Ticari Araç Markası: Ford

İLETİŞİM ÖDÜLLERİ

Yılın TV Reklamı: Yeni Citroën C3

Yılın Gazete İlanı: Ford

Yılın Radyo Spotu: Subaru

Yılın Dergi İlanı: Infiniti

Yılın Fuar Standı: Peugeot

Yılın PR/Etkinlik Uygulaması: Mercedes Benz

Yılın Dijital Uygulaması: Fiat

Yılın Outdoor Uygulaması: Ford

Yılın Sosyal Sorumluluk Projesi: Mercedes Benz

Yılın Entegre İletişim Kampanyası: Fiat

Jüri Özel Ödülü: VW

Turkcell Mobil Pazarlama Ödülü: Toyota

Önder Canözer
1990 yılından bu yana dergi sektöründe her kademede görevlerde bulunan Önder Canözer, 2000 yılında Türkiye'de dijital otomobil yayıncılığını Mynet çatısı altında başlatmıştır. 2010 yılında kurduğu ve bugün Medicon Grup adını alan Medicon Yayıncılık ile Carmedya'yı hayata geçirmiş olan Canözer, bugüne kadar iki binden fazla aracın incelemesini gerçekleştirmiştir.

    Benzer yazılar

    Yukarı