Buradasınız
Home > Güncel > 200 Bininci Space Star Banttan İndi

200 Bininci Space Star Banttan İndi

Mitsubishi Motors’un Tayland fabrikasında Mart 2012’de üretimine başlanan Mitsubishi Space Star’dan 200 bin adet üretildi. 66 ülkeye ihraç edilen Space Star, Mitsubishi Motors’un “Global Küçük” projesinin (global pazarlar için tek platform+tek fabrika+tek araç) ilk meyvesi… 77 bin 691 adet Space Star Japonya pazarı için üretilirken 122 bin 309 adedi ise ihraç edildi.

Mitsubishi Space Star

Space Star, 1.2L DOHC MIVEC motor ve CVT şanzıman ile donatıldı. 80 PS maksimum güç ve 106 Nm torka sahip Space Star, Auto Stop&Go sistemine sahip. 865 kg ağırlığı ve 0,27’lik hava sürtünme katsayısına sahip Space Star 92 g/km karbon salımına ve 100 km’de fabrika verisine göre 4,4 litre ortalama yakıt tüketimine sahip. Ana bilgi ekranında bulunan ECO göstergesi sayesinde sürücüye daha ekonomik sürüş sağlıyor.

Mitsubishi Space Star, güvenlik özellikleriyle de dikkat çekiyor. Space Star; ASTC (Aktif denge ve çekiş kontrol sistemi), 6 adet SRS hava yastığı, HSA (Yokuş kalkış destek), ABS, EBD, BA ve ESS gibi güvenlik özelliklerini standart olarak sunuyor.

Türkiye’de “Invite” donanım paketi ile satışa çıkan Mitsubishi Space Star, dijital göstergeli tam otomatik klima, otomatik yanan farlar, yağmur sensörü, torpido içinde USB bağlantısı, AUX girişli CD/MP3çalarlı radyo, çocuk kilidi, otomatik arka camlar, yükseklik ayarlı sürücü koltuğu, gecikmeli sönen iç aydınlatma, 60:40 oranında yatan arka koltuklar, krom iç açma kolları, ön ve arkada yükseklik ayarlı kafalıklar, 15″ alaşımlı Jantlar, karartılmış arka camlar, tampon üzerinde gündüz farları, güvenlik ve aerodinamik özellikleri optimize eden arka spoiler, ısıtmalı ve elektrik kontrollü dikiz aynaları, gövde rengi kapı kolları ve aynalar ile donatılıyor.

Önder Canözer
1990 yılından bu yana dergi sektöründe her kademede görevlerde bulunan Önder Canözer, 2000 yılında Türkiye'de dijital otomobil yayıncılığını Mynet çatısı altında başlatmıştır. 2010 yılında kurduğu ve bugün Medicon Grup adını alan Medicon Yayıncılık ile Carmedya'yı hayata geçirmiş olan Canözer, bugüne kadar iki binden fazla aracın incelemesini gerçekleştirmiştir.

    Benzer yazılar

    Yukarı