Buradasınız
Home > Güncel > Nissan GT-R NISMO Yeni Yüzüne Kavuştu

Nissan GT-R NISMO Yeni Yüzüne Kavuştu

CARMEDYA.COM – Hatırlayacağınız gibi Nissan’ın en sportif modeli GT-R geçtiğimiz Mart ayında makyajlanmıştı. Bu yenilenmeden etkilenmeyen en güçlü seçenek NISMO ise yeni yüzünü Paris otomobil fuarında sergileyecek.

LED farları, standart modelin makyajlı yüzünü yansıtsa da tampon tasarımı yeni ve eski nesiller arasında kalan otomobilde daha agresif bir ön panjurun yanında daha büyük splitter, daha uzun LED gündüz farları ve standart modelinkilere daha çok benzeyen egzoz çıkışları görev yapıyor. 20 inç çaplı jantlar ve büyük arka spoilerse aynen korunmuş.

İç mekanı doğrudan makyajlı araçtan alınan otomobilde bol bol Alcantara döşeme kullanıldığı görülebiliyor. Yeni dokunmatik ekran daha çok bilgi gösterebilirken orta konsolda yer alan düğme sayısını da azaltmış.

Artırılan burulma direnci sayesinde süspansiyon sistemi de elden geçirilebilen GT-R NISMO’nun çift turbo beslemeye sahip, 3.8 litre hacimli v6 motoruysa önceden olduğu gibi 600 beygir güç üretmeye devam ediyor. Yine önceden olduğu gibi 6 ileri vitesli, çift kavramalı, yarı otomatik şanzıman ve dört tekerlekten çekiş sistemi standart donanımda sunuluyor.

Önder Canözer
1990 yılından bu yana dergi sektöründe her kademede görevlerde bulunan Önder Canözer, 2000 yılında Türkiye'de dijital otomobil yayıncılığını Mynet çatısı altında başlatmıştır. 2010 yılında kurduğu ve bugün Medicon Grup adını alan Medicon Yayıncılık ile Carmedya'yı hayata geçirmiş olan Canözer, bugüne kadar iki binden fazla aracın incelemesini gerçekleştirmiştir.

    Benzer yazılar

    Yukarı