Buradasınız
Home > Güncel > Lüksün Coupe Hali: Mercedes-Benz S-Serisi Coupe

Lüksün Coupe Hali: Mercedes-Benz S-Serisi Coupe

Mercedes-Benz, Uluslararası Cenevre Otomobil Fuarı öncesinde düzenlediği basın gecesi ile hem yeni servis markası “Mercedes me” ve Apple’in otomobil eğlence ve bilgi sistemi olan “CarPlay”in lansmanını yaptı hem de merakla beklenen yeni S-Serisi Coupe modelini dünyaya tanıttı. Mercedes-Benz’in 84. kez katıldığı Cenevre Otomobil Fuarı kapsamında yeni C-Serisi,  S 600 ve S 65 AMG modellerinin ise Avrupa lansmanı gerçekleşti.

Mercedes-Benz’in standına S-Serisi Coupe damgasını vurdu. S-Serisi Coupe’nin seri üretim versiyonu, aracın 2013 yılında Frankfurt Otomobil Fuarı’nda tanıtılan konsept modelini gerçeğe taşıyor. İlk kez 84. Uluslararası Cenevre Otomobil Fuarı’nda görücüye çıkan S-Serisi Coupe, Mercedes-Benz’in CL-Serisi modelinin yerini alacak.

Mercedes-Benz C Class

2014 Detroit Otomobil Fuarı’ndaki dünya tanıtımından sonra 84. Cenevre Otomobil Fuarı’nda Avrupa lansmanı gerçekleşen yeni C-Serisi ise bir önceki versiyonu ile Türkiye’de ve dünyada satış rekorları kırarak Mercedes-Benz’in en yüksek satış hacmine ulaşan modeli olma özelliğini taşıyor. Daha dinamik hatlar ve karakteristik çizgileri ile bir çok teknolojik yeniliği bir arada sunan yeni C-Serisi, tasarımıyla yenilikçi bir yaklaşım sunuyor. Yandan bakıldığında uzun kaput, geriye alınmış yolcu kabini ve kısa konsollar C-Serisi’nin klasik ve dengeli Mercedes-Benz sedan yapısını tanımlıyor.

Yeni nesil C-Serisi Nisan ayında, yeni S-Serisi Coupe ise Temmuz ayında Türkiye’de satışa sunulacak.

Mercedes-Benz’in yenilikçi hizmetlerinin artık tek çatı altında toplandığı yeni “Mercedes me” servis markası, Mercedes-Benz otomobil sahibi olmaktan bağımsız olarak markanın daha fazla kişiselleştirilebilmesini sağlayacak. 2014 yılı yaz aylarından itibaren kullanıma açılacak olan “Mercedes me” hizmeti kapsamında “Mobility” (Mobilite), “Connectivity” (Bağlanılabilirlik), “Service” (Servis), “Finance” (Finans) ve “Inspiration” (İlham) başlıkları altında bir çok hizmet sunulacak.  www.mercedes.me web sitesinden kişiye özel oluşturulacak “Mercedes ID” hesabıyla erişim sağlanabilecek bu yepyeni hizmet sadece dijital dünya ile sınırlı kalmayarak Berlin, Münih, Tokyo, Paris gibi şehirlerde açılacak özel mağazaları ile gerçek hayatta da Mercedes-Benz deneyimi yaşatacak.

Apple’ın iOS tabanlı otomobil eğlence ve bilgi sistemi “CarPlay” uygulamasını kullanan ilk Alman premium otomobil markası olan Mercedes-Benz, bu yeni hizmet sayesinde müşterilerinin beklentilerine daha da iyi cevap verebilecek. 84. Cenevre Otomobil Fuarı’nda sergilenen yeni C-Serisi üzerinde uygulamalı olarak anlatılan yeni “CarPlay” sistemi ile sürüş esnasında sesli ya da dokunmatik olarak arama yapabilme, müzik dinleme, mesajlara hızlı bir şekilde erişebilme imkanı sunuluyor.

Önder Canözer
1990 yılından bu yana dergi sektöründe her kademede görevlerde bulunan Önder Canözer, 2000 yılında Türkiye'de dijital otomobil yayıncılığını Mynet çatısı altında başlatmıştır. 2010 yılında kurduğu ve bugün Medicon Grup adını alan Medicon Yayıncılık ile Carmedya'yı hayata geçirmiş olan Canözer, bugüne kadar iki binden fazla aracın incelemesini gerçekleştirmiştir.

    Benzer yazılar

    Yukarı