Buradasınız
Home > Güncel > 10 Sanatçı’dan S60 Gösterisi

10 Sanatçı’dan S60 Gösterisi

Volvo Cars’ın geçen Şubat ayında başlattığı Volvo Arts Session deneyi, alışılmamış ve heyecan verici bir sanat gösterisine dönüştü. 10 sanatçı ‘sokak sanatı’ eserlerini beyaz bir Volvo S60 üzerinde yaratıp, otomobilin her tarafına ve beyaz arka plana uygularken, beş günlük süre içerisinde 35 binde fazla tren yolcusu durup etkinliği izledi.

Volvo Cars İsviçre Başkanı Anouk Poelmann, “Bu sanat projesinde amacımız Volvo S60’ın tasarımını yaratıcı ve inovatif bir şekilde ifade etmek ve vurgulamaktı,” dedi.

Bu deneyden geriye kalan üç dakikalık videoyu izleyenler sürekli yeniden yapılan resimlerin akışını ve aslında tek bir otomobilin çok farklı 10 otomobil gibi göründüğünü tanık oluyor.

S60 Art Session videosuna http://www.volvoartsession.com/VolvoArtSession_Timelapse_Final.mov adresinden ulaşabilirsiniz.

Önder Canözer
1990 yılından bu yana dergi sektöründe her kademede görevlerde bulunan Önder Canözer, 2000 yılında Türkiye'de dijital otomobil yayıncılığını Mynet çatısı altında başlatmıştır. 2010 yılında kurduğu ve bugün Medicon Grup adını alan Medicon Yayıncılık ile Carmedya'yı hayata geçirmiş olan Canözer, bugüne kadar iki binden fazla aracın incelemesini gerçekleştirmiştir.

    Benzer yazılar

    Yukarı