Castrol’den Kurum Temizleyen Motor Yağı

Castrol Turbomax

Castrol, sahip olduğu anti-kurum teknolojisi sayesinde motorda üstün koruma sağlayan Castrol Tection Turbomax’ın özelliklerini anlatmak ve ustaları güncel teknolojiler konusunda bilgilendirmek amacıyla Türkiye çapında eğitim turu düzenliyor.

Türkiye’nin dört bir yanındaki oto sanayi sitelerini dolaşan Castrol Tection Turbomax eğitim aracı, ustaları, kurumun motora verdiği zararlar hakkında bilgilendirmeyi amaçlıyor. Eğitimin hemen ardından düzenlenen bilgi yarışmasında ise ustalar, kurum ve motor teknolojisi hakkındaki soruları yanıtlayarak, cep telefonundan, güneş gözlüğü ve saate kadar sayısız hediyeler kazanıyor.

Nisan ayında Antalya’daki 6 ayrı oto sanayi sitesinde eğitim vererek armağanlar dağıtan Castrol Tection Turbomax eğitim aracı, bugüne kadar Burdur, Isparta, Denizli, Aydın, İzmir, Manisa, Balıkesir, Bandırma, Bursa, Kütahya, Afyonkarahisar, Eskişehir, Adapazarı ve İzmit olmak üzere toplam 15 ilde 2 binden fazla ustayla buluştu. Castrol Tection Turbomax eğitim aracının ikinci turunda İstanbul, Bolu, Ankara, Kayseri, Konya, Mersin, Adana, Hatay, Gaziantep, Şanlıurfa, Mardin, Diyarbakır’daki oto sanayi siteleri var.

KURUMUN BİTTİĞİ AN !

Her türlü ticari araç motorunda üstün performans sağlamak üzere geliştirilen, dizel motor yağı Castrol Tection Turbomax 15W-40, iyi koruma ve uzun yağ değişim aralıkları sunuyor.

Castrol Tection Turbomax, sahip olduğu anti-kurum teknolojisi sayesinde, mazotun yanması sırasında oluşan yüksek karbon içerikli kurumun motora verdiği zararlara karşı etkin koruma sağlıyor. Kurumu, şekerin çayda eridiği gibi eriterek zararsız hale getiriyor. Kurumun birikip topaklaşmasını önleyerek hem sürtünme nedeniyle aşınmayı ortadan kaldırıyor, hem de yağ filtresinin tıkanmasını engelliyor.

Yapılan bağımsız testler, Castrol Tection Turbomax 15W-40 kullanan araçlarda piston kafası aşınmasının endüstri standardı ile kıyaslandığında yüzde 55 daha az olduğu kanıtlıyor. Aynı zamanda kuruma karşı viskozite seviyesini korumadaki üstün performansı sayesinde endüstri standardına göre yüzde 35 daha iyi performans sergilediğini ortaya koyuyor.

Both comments and pings are currently closed.

“Castrol’den Kurum Temizleyen Motor Yağı” için 2 Cevaplar

  1. zeki diyor ki:

    selamlar motor yağının yanma bölümlerde olulan kurumları nasıl temizlediğini yazar mısınız. yağlama yanma bölümleri içine de mi yapılıyor.

    • admin diyor ki:

      Motor yağı içeriğindeki farklı kimyasallar ve temizleyici maddeler sayesinde motor parçalarında biriken kurumu parçalayarak, çözüyor. Bunu motor yağının geçtiği her alana yapıyor. Ancak şu an satılmakta olan neredeyse bütün motor yağlarında bu durum sözkonusu. Castrol’ün bu ürününde temizleyici kimyasalların rolü daha fazla arttırılmış. Hazır cevap vermişken Carmedya olarak sizin nezdinizde bütün okurlarımıza önemli bir uyarıda da bulunalım. Kesinlikle motorunuzun temizlenmesi için katkı maddesi kullanmayın. Çünkü katkı maddesi motor yağının içeriğindeki kimyasallarla reaksiyona girip herşeyin kalitesini ve işlevini bozabilir. Dizel motorlarda sıkça rastlanılan kurum sorunu için en etkili çözüm ise Carbon Clean yaptırmanız olacaktır. 100 bin km öncesinde herhangi bir Bosch veya ciddi bir servise giderek bu işlemi yaptırmanız büyük önem taşıyor. Daha sonra kurum taşlaşacağı için hiçbirşey artık gerçek bir etki yapmayacak ve aracınızın performansında sorun yaşamaya başlayacaksınız. Daha detaylı bir bilgi isterseniz Castrol yetkililerinden cevap rica edebiliriz.